| Florin91xFLR a întrebat:

Am si eu o problema cand imi 'decalotez penisul' ma ustură cand ating capul penisului.

Nu pot sa ma masturbez cum trebuie și nu cred ca este normal, as putea rezolva singur? Adica fara sa merg la un medic deoarece imi este cam rușine sa le spun părinților problema.

Vreau sa precizez ca am varsta de 15 ani si inca sunt virgin.

Rog seriozitate
~Funda~

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Capul" e foarte sensibil la inceput, pentru ca a stat tot timpul protejat. Singura solutie este sa te "joci" cu el, si in timp se va obisnui sa fie expus.
Inclusiv pentru igiena, trebuie sa il decalotez, sa cureti bine zona cu apa, si eventual cu un gel de dus hidratant.

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Salut, poti sa le zici parintilor tai ca trebuie sa te duci la un dermatolog sa te vada si sa iti spuna sigur ce ai.

| Ether a răspuns:

Stiu ca ti-ar placea sa auzi de la altii spunandu-ti niste solutii. Crede-ma, cea mai buna solutie e sa mergi la medic. Nu ai de ce sa iti fie rusine si daca chiar iti este, oricum sanatatea ta e mai importanta. Nu trebuie sa spui detalii despre masturbare ci doar ca te ustura. Doar is parintii tai pana la urma, ei te-au facut si is ultimii de care trebuie sa iti fie rusine. Tu poti sa faci cum vrei, dar stai si gandeste-te si o sa vezi ca asta e cea mai buna varianta. Succes.