| guiemigi a întrebat:

Am o problema. am 17 ani si jumatate, si nu am avut nicio prietena pana acum, nici macar viata sociala nu e foarte activa...ma simt frustrat din cauza asta...ce sa fac?

8 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Simte-te fericit...adica n-ai nicio corvoada dupa tine! Cand te vei indragosti vor aparea si problemele, suferintele...pe langa partea frumoasa desigur! happy Bafta

| antimulte a răspuns:

Ai incredere in tine, incearca sa fi amuzant, nu conteaza cate te resping, cu timpul se va inversa situatia, asta ti-o spun din experienta. Si da-i inainte cu tupeu, daca vrea sa se incurce cineva cu tine bine, daca nu lasa, ca are balta peste destul.

| cheloo69 a răspuns:

Asa am patit si eu ma gandeam daca voi avea o iubita in viata asta... si am cunoscut o fata (super frumoasa) care cred ca ma place (am cunoscut fata intr-un loc care nu il suportam laughing la pregatire la mare...) tu acum trebuie sa ai incredere in tine ca vei gasi o fata speciala si potrivita pentru tine happy.

| h3r a răspuns:

Să nu te mai plângi și să fii mai tupeist. Ai încredere în tine, fă ceea ce-ți place fără ca cineva să te oprească.

| oprescudorin11 a răspuns:

E normal la varsta asta. Incearca sa nu te mai ascunzi si gaseste, chiar cu truda', persoanele care-ti sunt deschise. Participa la adunari sociale, deschide un subiect spre discutie. Asculta cu atentie, incearca sa dai argumente, fa-ti un prieten sau o prietena care gusta gusturile tale, ai sa vezi ca este asa de usor! Ai curaj si nu-ti impune ideile tale, chiar daca esti contrazis.

| MetalHead04 a răspuns:

Mai intai incepe sa fii sociabil, sa cunosti cat mai multa lume, si asa o sa dai si de o fata, si eu eram asa.

| MireeeLa a răspuns:

Pentru ce sa te simnti frustrat? Nu ai de ce. Nu intra in panica daca pana acum nu ai avut prietena poate ca nu ai fost pregatit sau nu ai gasit persoana potrivita. Fiecare om e diferit, daca prietenii tai au avut iubite pana acum si tu nu chiar nu trebuie sa o iei ca pe un defect. Incearca sa fi mai social.

| Cocoliinoooo a răspuns:

Nu cred ca e o problema asta indiferent cum te privesc cei din jur...Cauta sa comunici mai mult si sigur vei gasi si pe cineva special! kiss