| annamya a întrebat:

Am o problema. Am un prieten foarte bun, il sun, ma suna, vorbim pe mess, pe facebook, vorbim aproape tot timpul..Cu mult timp inainte de a fi prieteni, eu am fost indragostita de el. El atunci nu prea stia de existenta mea. Acum mi-e teama ca m-am indragostit de el din nou. Nu il pot ignora, fiindca va fi foarte ciudat(petrecem 85 % din timp impreuna) si nici nu-i pot spune.mi-e frica sa stric o prietenie asa frumoasa. Ce sa fac? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Ioana22B a răspuns:

Incearca in conversatiile voastre sa fii putin sugestiva, poti de exemplu sa spui "ce buna e vremea asta de o plimbare" lucruri din astea si poate veti iesi la un suc ceva.La fel de bine e sa lansezi provocari, cum ar fi sa te pupe pe obraz, tu spunand ca el nu are curaj si asa mai departe.Asta functioneaza sigur pentru ca baietii sunt foarte orgoliosi si vor sa demonstreze mereu contrariul! Succes!

4 răspunsuri:
| hotshotb a răspuns:

Cea mai buna varianta e sa ii spui. daca sunteti prieteni asa buni o sa discutati despre asta, o sa vezi ce crede si el si daca tine la tine doar ca la o amica..asta estehappydaca este o prietenie adevarata nu se va strica doar pentru asta si o sa iesiti in continuare

| neutrino a răspuns:

"Ramai" cu prietenia, pana il fura alta fata.

| hmmmm96 a răspuns:

Daca tot vorbesti cu el probabil ai ajuns sa il cunosti, macar putin,incearca sa-ti dai seama daca si el te place. Intreaba-l daca e interesat de vreo fata, daca place pe cineva (fara sa fii prea directa cu asta, si sa fie un lucru venit din senin, pe neasteptate) intreaba-l chestii din care sa-ti dai seama daca il interesezi fara sa il intrebi. Daca nu iti dai seama daca te place din raspunsurile lui, intreaba-l direct.Nu poti pierde nimic si fii increzatoare, acum stie cine estiwinking. Daca vrei da-mi add gabryela_angell as vrea sa vad cum te descurci, si daca pot sa te ajuthappy

| EUUUUUXXXX a răspuns:

Nu fi timida spune-i ce simti pentru el pentru ca daca nu ii spui poate sa til ea alta si dupa daca zice nu nu regreta macar ramai impacata ca nu ascunzi nimic tongue
add negoita.andrei tongue daca vrei ajutor :X