| GummitsaxXx a întrebat:

Neata tuturor! Deci. Am si eu o problema. Un baiat care imi este foarte foarte bun prieten a inceput sa ma placa. Eu stiam..Doar ca el nu stia ca eu stiu laughing Si. Am facut pe proasta ca sa nu il ranesc..Pentru ca oarecum atunci eram indragostita de alt baiat.Dar nu voiam sa stric prietenia cu el. Acum vreo 2 saptamani ne-am certat dintr-o chestie banala..Si..M-am simtit nasol..Pentru ca in ultimul timp vorbeam non-stop ..Si de acum 2 saptamani nu am mai vorbit si am simteam asa..Parca imi lipsea ceva.

Acum cateva zile a intrat in spital o prietena..Care este foarte buna prietena si cu el si cu mine. Si el venea sa o viziteze. Eram si eu acolo..Nu prea vorbeam.Dar. Ma rog. Aseara. Fata aceea ne zice noua "Hai sa vorbim despre voi doi". Noi ne uitam ciudat la ea. Si pana la urma fata ii zice "Alexutule tu esti prost si nu ai tupeul sa ii zici ca o placi " Deparca eu nu as fi fost acolo laughing Si. El a zis "Vorbeste cu ea". Si eu am ramas asa..Incremenita. Aseara m-am gandit toata noaptea la cuvintele lui..Si cred ca am inceput sa-l plac. Ce sa fac.Dar imi e frica sa nu stric o buna prietenie sad

Răspuns Câştigător
| Lorena7712 a răspuns:

Daca ve-ti avea o relatie, asta nu inseamna ca dupa ce va despartiti nu puteti fi prieteni buni. Asa si este normal sa se termine relatie de dragoste dintre voi! Daca il placi eu zic sa-i dai baiatului o sansa. De ce sa suferiti amandoi cand puteti fi fericiti impreuna? Incearca sa vorbesti cu el. Incearcati sa vedeti cum decurge relatia; daca e ok o continuati daca nu, nu!
Insa eu cred ca merita sansa asta + ca il si mai placi. Nu trebuie sa pierzi sansa asta!
Funda?puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| micutsa19 a răspuns:

In viata trebuie mereu sa risti, macar daca dai gres nu e doar vina ta dar daca nu incerci nu vei sta mereu cu gandul ca nu ai incercat? eu zic sa incercati totusi daca aman2 vreti asta de ce nu?

| kbxftw a răspuns:

Tu în fiecare zi te îndrăgosteşti de altul.

| GummitsaxXx explică (pentru kbxftw):

De fapt prin toate intrebarile mele sunt cam aceleasi persoanewinking

| Deeeni a răspuns:

Vorbeste cu el! vezi ce iese si daca relatia nu merge, puteti inca sa ramaneti buni prieteni. Totata problema e daca voi puteti sa vorbiti deschis despre toata povestea asta. Mult noroc si acum pe bune daca nu incerci nu ai ce castigawinking.
Fundita?:*laughing