| Marius925990 a întrebat:

Am o problema cu prietena mea.desi totul este in regula,ne iubim mult,ne intelegem in mare parte destul de bine, ne atragem. nu pare ca mai vrea sa facem sex ca inainte.inainte faceam de cate 2 ori si in total de 16 ori pe luna cam asa.acum de la in timp vad ca nu mai vrea si dupa cateva refuzuri (cu niste pretexte de genul ma doare burta ca trebuie sa imi vina ovulatia sau alte pretexte cum ca nu avem cum sa facem dragoste nici la ea acasa nici la mine iar daca ne hotaram si eu nu mai zic nimic, asa ramane)

dupa toate astea m-am cam suparat si nu am mai initiat actul ca sa zic asa.o las pe ea sa initieze sa vad cat de des e ea dispusa sa stea asa. imi tot spune ca nu am mai facut de ceva timp si ca vrea dar mie nu mi se pare ca vrea.m-am saturat sa ma tot rog de ea.asta e dragoste? cu forta? ma gandesc serios sa imi gasesc pe altcineva cu care sa ma ard mai des de o data pe luna cat ar vrea ea.

8 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Viol

| corbulalbrosu a răspuns:

Cine te opreste sa-ti incerci norocul in bratele unei alte fete/femei care sa fie la fel de dornica de a intretine contacte sexuale? Pana nu incerci nu are rost sa te lamentezi. Succes! big grin

| Emilian65 a răspuns:

Discuta cu ea problema si poate intelege ca este bine sa faceti si sex. Poate si tu exagerezi cu numarul de acte sexuale pe care tu vrei sa le ai cu ea.

| kandaraki a răspuns:

Pai e ceva normal intr-o relatie, cu timpul veti fce sex cat mai rar.
Eu la fel am patit, la inceputul relatiei aveam cate 3 acte pe zi (2 seara si 1 dimienata) iar dupa jumate de an impreuna e tot mai rar, de 3 ori pe saptamana doar. Eu inteleg dra, o iubesc si asta e, nu sar pe ea si nu ma supar.
Tu daca vrei doar sa ti-o tragi cu cineva cat mai des, gaseste-ti alta fata, dar daca vrei o relatie cu fata data atunci accepta acest fapt. Viata nu consta doar in sex!

| sweetangels a răspuns:

Stiu ce zici. Incearca totusi sa porti o discutie SERIOASA (fi transant si direct) cu ea in care sa ii spui ca ori redevine asa cum era inainte, ori totul se va termina intre voi. Fara alte variante, fara ezitari. In majoritatea cazurilor functioneaza. Oricum si daca inseli (si e foarte urat+incorect) tot la despartire se va ajunge. Asa ca incearca sa rezolvi problema de fata, daca nu adio si iti poti cauta alta, macar esti cu constiinta impacata!

| doctorAnswer a răspuns:

Bună, Marius!
Sfatul meu e să îi spui ei asta. Să porți o discuție cu ea pe tema asta. Fără comunicare nu o să ajungeți nicăieri. Spune-i ce te deranjează și căutați o soluție.

| Andre267 a răspuns:

Sunt fete care vor mai des sau nu ca vor, chiar daca ar vrea nu simte, nu cere corpu. gaseste pe cineva care îi cere... care este dornica cat esti si tu. Poate ea te iubeste dar pur si simplu nu simte nevoia asa des. Unele fete pot sta mult fara contact sexual. Sper ca iti gasesti perechea. Bafta

| Valentin2864 a răspuns:

Fii mai romantic cu ea