| maria92 a întrebat:

Sunt cu un baiat Sebi de o luna. Ne intelegem...ne iubim...zambim...apoi ne certam rau de tot...mereu e asa! Tin la el mult, el la fel la mine... dar nu stim daca ne potrivim - desi nu prea credsad As vrea o idee despre cum sa facem sa ne intelegem bine...sa nu ne mai certam din orice fleac. Va rog, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| tea a răspuns:

E prea devreme sa iti poti da seama daca va potrivitzi.ca sa nu va mai ciondanitzi, faceti lucruri care va plac amandurora(ex:mergeti la un film, faceti sport impreuna, incercati sa gasiti subiecte comune de discutat,...)si incercati sa va faceti propiul vostru regulament---daca nu iti place limbajul folosit sau un cuv ti se pare aiurea, nu ii mai dai un pupic20min, si invers, daca ti se pare ca vb singura, el nefiind atent, in viitoarea ora, o sa folosesti doar,, da,, si,, nu, nici un alt cuv... jucati-va mai mult...

4 răspunsuri:
| mariazet45 a răspuns:

Certuri de indragostiti, probabil ca stii ca certurile sunt bune doar pentru ca dupa aceea exista impacarile. Dar ai grija sa nu sari calu si unu dintre voi sa se sature. Puneti in minte ca cel mai destept cedeaza. Si zii si lui acest lucru poate ca vrea sa iti demonstreze ca e destept.

| miha2010 a răspuns:

Sincer nu stiu ce cauti impreuna nu sunt poli opusi, ca astia se atrag de mama, mama, semanati bine pshic ca sa zic asa poate din cauza asta va certati asa cde des. Dar avand in vedere ca sunteti de o luna mai astepati sa va cunoasteti mai bine si poate cine stie nu va mai fi asa! Da ti timpului rabdare!

| ImHereForYou a răspuns:

Daca nu merge asta e draguta ...esti la varsta de 19 ani sh ar trebui sa-l parasesti pana nu treceti la lucruri mai serioase, sh sigur o sa regreti daca faci asta ...era doar un sfat
PwP

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ai putea sa fii asa cum vrea el (adica sa te prefaci)... si s-ar putea sa nu va mai certati. Dar gandeste-te foarte bine inainte daca merita efortul...