| Marius925990 a întrebat:

Am o problema cu prietena mea. Facem sex destul de rar, eu imi doresc mult mai mult(zilnic) dar noi facem o data pe saptamana si atunci daca vreau de 2 ori iese cu un pfaaa din partea ei. Ea spune ca e satisfacuta si de aia nu mai vrea. In rest e super relatia,sta toata ziua lipita de mine, ma saruta, ma asculta si ma sustine, este putin geloasa etc.
Eu m-am gandit la ce as putea face gresit si cu preludiul stau cam prost in sensul ca ma dezbrac aproape instant si nu trec 5 min ca deja vreau sa incepem.Mi-a zis o data ca are nevoie de mai mult timp sa i se faca chef dar nu prea stiu ce sa ii fac (nu oral) ca sa fie multumita si ea. De cateva luni ma refuza spunand ca e obosita, ca n-are chef si ma simt prost.
De asemenea nu tine mult preludiul pentru ca eu incep sa o sarut si asa iar ea mi se pare ca doar asteapta, nu face nimic si de multe ori o las in pace.
Se poate ca un preludiu lung sa ma ajute sa fac sex cu ea mai des?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai bine ai vorbi cu ea despre problemele voastre

| mihai69 a răspuns:

Nu doar preludiul contează.
Și de ce „(nu oral)"!?!? nu vrea ea? mira-m-aș! în fine, mă tem că nu doar te simți, ci chiar ești... hmmm... cum ziceai.
O comunicare foarte bună, sinceră și deschisă în toate privințele te va ajuta enorm!

| Freya1 a răspuns:

Posibil sa fie plictisita de act in sine.
Nu o sa iti spuna ca e nemultumita daca te iubeste dar din cate se vede iti cam arata.Normal ca un preludiu te ajuta mult si chiar sI un sex oral pe care tu il refuzi si nu stiu de ce.E iubita ta iar sarutarile si atingerile nu ar trebui sa fie o problema.Gandeste-te si tu cum te simti ca ea doar asteapta cand ii oferi un preludiu, ei asa se simte si ea cand tu ii dai un pup pe gura, unul pe gat si hai cu dansa in transa. Poate nu se simte dorita si ar trebui sa ii faci complimente si sa ii areti ca esti atras de ea.
Bine acum depinde si de varsta pe care o aveti.Ori incepeti sa vorbiti despre asta si sa aveti rabdare unul cu altul, ori incet va veti destrama de tot.

| gabriielaaa a răspuns:

Poate nu mai e cum era sau s-a plictisit vorbeste cu ea si vezi carei problema nu zic ca se trebui in fiecare zi dar totusi na.

| SupMates a răspuns:

Fa o pauza, asteapta si vezi daca te intreaba ea.

| barosanu69 a răspuns:

O ai mica si nu ii place. sau ea e deja cu altcineva. las-o

| JesusCristi a răspuns:

Intr-o relatie nu conteaza doar sexul baiatul meu, daca vrea sa faca sex cu tine crede-ma ca o sa te intrebe