| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua, am nevoie de niște păreri!????????????????
Eu cu prietenul meu suntem împreună de 5 ani și eu trec printr-un stres continuu. nu are chef să facă sex.
Eu sunt mai mereu excitată iar el mai niciodată și din cauza asta ies discuții.
Mereu îl ating, îl iubesc îi arăt respect dar el e foarte rece, mereu când îl ating într-un mod sexual are erecție dar refuză să facem sex.
Cum ar fi îmi dă sex cu porția uneori odată pe săptămână uneori la 2 săptămâni.
Absolut de fiecare dată când facem sex nu mă atinge pe sâni sau acolo jos, nu mă sărută pe gât, pe coapse etc. practic nu există preludiu deloc!
Este foarte închis la minte când vine vorba de sex și mereu avem doar 2-3 poziții. Nu îi place când mă uit prin casă dintr-o dată senzual la el sau îi pun mâna acolo, îmi ia mâna de acolo și se și enervează, spune ca nu ma suportă când fac așa și ca nu îi place să se sărute cu limba!
Sufăr extrem de mult simt ca m-am pierdut pe mine și plâng aproape în fiecare zi, ajung să mă rog de el doar ca să îi fac oral ca sa ma mulțumesc cu puțină acțiune….
ETC…
Va rog dacă a trecut cineva prin așa ceva sa îmi spună! ????

Răspuns Câştigător
| andrey69 a răspuns:

Poate ca ar trebui sa il pui la masa fata in fata si sa incerci sa il faci sa vorbeasca despre problema respectiva si dc se comporta astfel si il avertizezi ca esti om si ai nevoile tale si trebuie sa tina cont de ele, daca nu le poti rezolva si in alt mod daca pe el nu il intereseaza, se poate ocupa si altcineva. Poate nu este un mod corect de a proceda dar nici cum procedeaza el nu este corect

15 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Urgent altul pentru ca asta e papagal. Sau poate are pe alta?

| Violleta2022 a răspuns:

Altul!

| mihai69 a răspuns:

Sunt și bărbați "limitați" din acest p.d.v.
Singura soluție rezonabilă e să te desparți. El sigur nu se va schimba.

| dullcat a răspuns:

Buna.Suna ca si cum fie v-ar prinde enorm de bine sa mergeti la un terapeut specializat pentru cupluri, fie sa va despartiti.Intimitatea fizica trebuie sa existe si ea acolo alaturi de iubire, comunicare si multe altele care fac o relatie reusita.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă el procedează asa, înseamnă că în viata lui a apărut o alta fata care ii satisface toate plăcerile sexuale. Dacă el continua în acest mod, desparte-te de el și găsește un alt băiat care sa fie alături de tine și îți satisface plăcerile tale sexuale.

| anonim_4396 explică (pentru Emilian65):

Ce să îi mai satisfacă ca le am încercat pe toate, eu sunt o persoană extrem de deschisă și poate alții nici nu visează la ce fantezii am eu, am probat și cu costume și cu absolut orice,

| Xox0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu stii cati baieti vor sa fie in locul lui? Meriti pe cineva ca tine.

| Hyperion7 a răspuns:

Tind sa cred că ești o a cincea roata la căruță.
Probabil nu i-ai oferit atenție în ultimul timp și el și-a găsit în altă parte
Sau poate te considera sufocantă și si-a căutat o alta tipa mai "temperată"

| Quassaar a răspuns:

Poți să te consideri "Sfântul Graal" al bărbaților. Tipul respectiv nu te merită, nu sunteți pe deplin compatibili, iar partea sexuală este extrem de importantă într-o relație. Este alegerea ta dacă vrei să îți petreci timpul alaturi de o persoană cu care nu rezonezi. Părerea mea este că meriți mai mult.

| Cavaler001 a răspuns:

Cum nu știu unii sa aprecieze ce au, când alții visează la așa ceva.
Ori are pe alta, ori vrea alta.
Nu mai pierde timpul cu el! Înainte totuși, discuta cu el foarte serios!

| KingOoO a răspuns:

Solutia este simpla. Te desparti de el.
Ce n-as da sa am viata lui, dar din pacate sunt tot singur.

| Lohuis1984 a răspuns:

Asa cum au mai spus si altii-multi barbati si-ar dori o fata ca tine. Sfatul meu e sa renunti la el si sa iti gasesti pe cineva compatibil sexual si nu numai.

| Ilovebmw a răspuns:

Te pot ajuta eu daca ai vrea?