| anonim_3034 a întrebat:

Am o problema. sad De mai mult de un an nu am mai fost intr-o relatie. Asta poate pentru ca imi este teama de un esec sau pentru ca majoritatea baietilor doar isi bat joc/vor doar sex. De multe ori prefer sa refuz un baiat decat sa fac cunostinta cu el si dupa o perioada sa imi dau seama ca sta cu mine doar pentru interes sau ca nu are ce face. Dar totusi as vrea sa incerc sa fiu cu cineva doar ca nu stiu ce si cum sa fac. Eu sunt genul de fata mai la locul ei, uneori timida si nici incredere in mine nu prea am (desi am primit multe sfaturi in legatura cu acest aspect). Help me!
P. S.: am 16 ani si jumatate, poate va ajuta cu ceva.
Multumesc :*

5 răspunsuri:
| DeliaMarius a răspuns:

Pe unii baieti poti sa ii citesti prin fapte. Exemple: daca tu il suni si de mai multe ori nu raspunde, daca vezi ca te cam ignora, daca tu vrei sa iesi cu el dar el vrea sa iasa cu prietenii, daca atunci cand e cu tine si ii suna tel si nu raspunde sau se fereste...Sunt foarte putini care sa-ti spuna in fata : ''eu nu vreau o relatie cu tine, ci doar asa, o noapte -doua''. Dar o pot arata prin fapte, tu doar trebuie sa fii atenta sa nu cazi in plasa.

| Bruneta21dulce a răspuns:

A grija te rog.am fost cu un baiat mult timp.ne-am culcat i-ar dupa un an s-a desp de mine.mi-e teama si mie de ceilalti. oare va ma fi un baiat cu mine?

| Codrutzz a răspuns (pentru Bruneta21dulce):

Cu siguranta nu. Asta nu inseamna ca daca ati incheiat relatia nu o sa mai ai nici o relatie de acum in colo happy

| Bruneta21dulce a răspuns (pentru Codrutzz):

Multumesc pentru rasp:*:*:*:*

| cypryx17 a răspuns:

As vrea sa te cunosc eu am 17 in februarie implinesc 18 si eu is cam la locum meu imi dai id tau de mess happy?