| loolaa13 a întrebat:

Sunt f confuza.

Sa incep: Am 13, si plac un baiat din clasa mea. Nu e vb de timiditate, si de teama unui refuz. Nu stiu daca are vreo prietena, nici daca el simte ceva pentru mine. Ma tot dau la el la scoala, si incerc sa il fac sa isi dea seama ca il plac, iar el...straight face. Astazi i-am spus unei prietene si mi-a raspuns cu: mdeah... da mi-am dat seama de la scoala. Deci e evident. Poate stie si ii e frica sa recunoasca sau, chiar nu stiu.

Un sfat, o propunere... ce sa fac? plssss HELP meeeecrying

5 răspunsuri:
| aliybella a răspuns:

E speriat de tine probabil, cauta altu sunt o groaza, daca te-ai dat la el si nu raspunde la fel inseamna ca e timid sau nu te place, deci lasa-l pe el, gaseste altul. uite un sfat: niciodata sa nu-ti faci prieten din clasa sau din scoala ta pentru ca o sa fie naspa, dupa ce va despartiti o sa bage strambe {ca asa sunt unii baieti-majoritatea} si o sa te faca de **** prin scoala, iar tu nu ai nevoie la varsta asta de barfe

| Negative a răspuns:

Asa sunt baietii, mai grei de cap, ca mine si ca orice alt baiat de altfel...continua sa-i transmiti mesaje, daca tot nu vede saruta-l din senin si spune-i ca-l placi.Bafta!

| daniela36783 a răspuns:

Buna...
sa stii ca acum este o moda :nu se mai spune vrei sa fi prietenul meu, se saruta din prima.
dar nu e frumos din partea unei fete pentru ca el atunci va fave ce vrea el din tine, pentru ca stie ca ti foarte mult la el
eu zic sa-i mai transmiti mesaje prin prieteni lui
spune-i ca vrei sa vorbesti ceva cu el
si atunci i spui ca iti place de el
si daca vrea sa fi-ti impreuna
te pup
si sper ca ti-am fost de ajutor
si inca ceva fi optimista orce ar zice el
da-mi funda te rog
mersi

| aleeB a răspuns:

Pai asa am patit si eu.Cel mai bun lucru pe care l-ai putea face e sa ii spui lui ce simti, apoi poate afli si tu ceva de la el. Mie imi placea de el din septembrie si de abia acum am avut curajul sa ii spun si am aflat ca si el ma place, ba chiar m-a si iubit dar credea ca pe mine nu ma intereseaza persoana lui. Si mi-a parut rau ca nu i-am spus mai devreme.

| sunshine a răspuns:

Ai spus ca nu esti timida, atunci intreaba-l personal si vei afla. Poate el este mai timid si nu stie cum sa se exprime.happy