| Olliiie a întrebat:

Am o problema destul de ciudata.
Ieri dupa amiaza am avut al 2-lea contact sexual de pana acum, si m-a durut si mi-a curs mai mult sange ca prima oara. la inceput, iubitul meu a bagat-o 1 data fara prezervativ si a scos-o. Nu a ejaculat in mine, si-a pus prezervativ si efectiv dupa aia am inceput de fapt actul sexual. Nu mi-am pus problema de o posibila sarcina, pana astazi.

Ma simt asa putin confuza fata de ce s-a intamplat, m-a durut burta vre-o 2-3 ore astazi, in zona abdominala..Nu stiu, e posibil sa fii ramas insarcinata? va rog ajutati-ma, nu stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| Lia09 a răspuns:

Draga mea, chiar daca ai fi ramas insarcinata (lucrul care NU cred ca-i posibil), nu ti-ar fi aparut simptomele atat de repede.
Depinde si de perioada ta fertila. Daca acest contact a avut loc intr-o perioada destul de fertila, exista un risc.
Daca spui ca nu a ejaculat, si a "bagat-o doar o data", sansele sunt minime, dar eu cred ca exista. De ce nu si-a pus prezervativul de la inceput, daca tot l-ati folosit? E mai bine sa stai cu griji acum?
Eu NU cred ca ai ramas insarcinata fiindca e prea simplu. Sunt unele femei care se chinuie ani intregi sa ramana din mai mult, nu doar atat. Dar nu se stie niciodata.
Daca vezi ca-ti intarzie menstruatia mai mult de 7 zile, ar fi bine sa faci un test de sarcina, pentru linistea ta!
Si data viitoare, nu te mai juca!

4 răspunsuri:
| AnnaS98 a răspuns:

Nu esti insarcinata. asta poate sa garanteze toata lumea. poate ai o anexita, iti vine mentruatia, hemoragie interna sau ceva iar cu durerea de burta poate fi si de la apendicita. eu am stat cu ea mult itmp si m'a deranjat foarte rar dar era dureroasa.
stai linistita. si cu sangerarea... din cate auzisem poate curge si la al doilea act. deci stai linistita si fa-te bine. funda?

| Madyupsik a răspuns:

Nu cred ca e posibil deoarece el nu a ejaculat. Si nu are de unde sa ramii insarcinata. Dar sa ai dureri abdominale la primele acte sexuale e normal. Si trebuie sa stii ca exista mai multe tipuri de virgininitate la unele fete poate sa fie fara himenul virginitatii, la alte fete este virginitate simpla la altelw dubla si chiar si tripla se vede ca la tine e dubla si aceasta e ceva normal. Te asigur ca nu esti insarcinata, multa baffta mai departe.

| fresHZoNe a răspuns:

Cand ramai insarcinata nu simti nimic. nu ai dureri. dupa luna 2a ai greturi, mirosuri accentuate, etc.

| Eusicamatat a răspuns:

Nu stiu ce sa zic sfatu meu ia-ti un test de sarcina si fa antr-un fel sa nu te prinda parintii sper sa te ajute sfatu meu :*