| iriis a întrebat:

De ce am dureri de burta dupa actul sexual? (fata, 20 ani)
Am inceput fara prezervativ, m-a durut si cred ca era ud de lichidul seminal sau cum se numeste cel provocat de excitatie. El nu a ejaculat deloc inainte de asta. Exista sanse sa fiu insarcinata? De acum 3 zile? Va rog un raspuns.

Răspuns Câştigător
| florg78 a răspuns:

Fara prezervativ exista destul de multe riscuri, atat sarcina cat si eventuale boli. Durerea poate aparea fie ca urmare a faptului ca nu esti suficient de bine excitata, fie partenerul tau e foarte bine dotat iar miscarile lui sunt destul de dure.Totul se face pentru inceput lent cu pasiune si spre final cand deja amindoi sunteti excitati puteti sa va dezlantuiti. Sarcina poate aparea cei drept foarte rar si fara sa ejaculeze in ..deoarece in timpul actului se poate elimina cantitati foarte mici de sperma.PENTRU SIGURANTZA TA FIE FATI UN TEST FI MERGI LA UN GINECOLOG e cel mai indicat. succes

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista sanse sa fii insarcinata, dar nu de asta te doare burta. Fie a fost prea violent si te-a lovit in colul uterin, fie ai luat o infectie genitala de la el. Daca durerea dureaza mai mult de 24 de ore, mergi luni dimineata la ginecolog

| Narfundo a răspuns:

Ma da de ce ma proasto care esti faci sex fara prezervativ? Esti constienta ce inseamna chiuretaj? Inseamna taietura pe burta ma fata si poti sta in spital un an daca nu iese cum trebuie.Esti gata de copii? Nu ai ce face? Esti implinita din toate punctele de vedere " spiritual, fizic, bani, locuinta, de iti permiti sa faci copii? Cap de melc ce ai tu. Exact despre mentalitatea asta vorbeam.

| iriis explică (pentru Narfundo):

Atentie la limbaj si la felul cum te adresezi persoanelor, nu cred ca m-am luat de tine sau m-am adresat jignitor happy

| Purec a răspuns (pentru Narfundo):

Dupa ce ca jignesti, mai dai si informatii eronate.

| Vix999 a răspuns (pentru Narfundo):

Corectie ....chiuretajul nu inseamna taietura pe burta. Se dilata colul uterin si se introduce un cleste. Cu acel cleste practic se sparge copilul si se scoate pe bucati. Apoi cu o chiureta se indeparteaza placenta.
Nu am explicat neaparat pentru tine ci ca sa vada si fetele care bazaie pe aici ce inseamna cu adevarat sa faci un avort. Poate asa or sa se gandeasca de mai multe ori inainte sa se expuna.
Este o interventie destul de traumatizanta si invaziva si prezina riscuri majore de infectii si complicatii.
Asa ca fetelor...protejati-va ca pe barbati ii doare in dos...nu ei trebuie sa treaca prin asa ceva!

| blondyy27 a răspuns (pentru Narfundo):

In primul rand chiuretaj nu inseamna sa te taie pe burta.Asa ca nu o mai face proasta degeaba fara sa ai tu habar.Cred ca confunzi chiuretaju cu cezariana...la chiuretaj nu te taie pe burta.Clar.Cap de melc se pare ca ai tu pentru ca te.ai grabit cu jignirile.Se pare ca ai avut o zi proasta si nu ai avut pe cine sa te descarci.In al 2 lea rand nu e treaba ta daca e implinita sau nu in toate planurile.Nu e datoare sa.ti dea tie explicatii.Nu despre implinirile ei era vb aici.Te.ai trezit tu sa judeci si sa critici ca altfel nu te simteai bne.Acum te.ai racorit?

| Purec a răspuns:

Lichidul preejaculator nu este asa ceva, de care sa fie ud, nu este in cantitate asa de mare. Te-a durut pentru ca ati trecut probabil peste preludiu. Insarcinata nu esti ca nu ai cum.

| iriis explică (pentru Purec):

Multumesc mult!

| pursisimpluAlex a răspuns:

Dar nu sti daca si-a dat drumu in tine? ca sa fii sigura du-te la farmacie ia un test de sarcina si gata. se face usor.

| iriis explică (pentru pursisimpluAlex):

Nu si-a dat drumul deloc atunci, am incercat fara si apoi cu prezervativ si a mers totul bine

| iriis explică (pentru iriis):

Am fost si operata de peritonita nu demult... ginecologul mi-a zis ca o sa am probleme din aceasta cauza si la menstruatie

| b34TdoWnLiV3 a răspuns:

Pai durerile de burta vin deorece n-ai folosit prezervativul.Ati pot sugera sa te duci cat mai curand la un doctor.Success Funda?

| Alchimie a răspuns:

Ce'l m-ai bine ar fi sa mergi la un ginecolog, si atunci rezolvi probleme. nu astepta sa se agraveze

| Costelyno_Yulyano_1993 a răspuns:

Si eu am dureri de burta dupa actu sexual e posibil sa fi rămas insarcinata sau de ce am dureri de burta...