| guardyan4you a întrebat:

Am o problema, dupa primul act sexual la al doilea numar reusesc sa termin foarte greu, stie cineva de ce? ma refer greu adica mai mult de o ora si de multe ori tot mai dureaza. o opinie?

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cauza nu e numai fizica,poate fi si psihologica.
Ca sa intelegi,o sa o compar cu mancarea.
Cand ti-e foame,te repezi sa mananci,te saturi si,daca ti se ofera din nou aceeasi mancare,vei manca doar obligat,lipsit de chef,fara sa mai simti satisfactia si lacomia de la primele imbucaturi.
Cand faci sex,initial,esti plin de dorinta,ideea sa fii satisfacut e superputerea din mintea ta.
Ajungi la final,esti multumit,dar masculinitatea si orgoliul de barbat iti dicteaza clar ca a fost "prea putin",drept pentru care precezi la a doua incercare,fara chef prea mare si fara interes evident.
Chiar daca fizic functionezi perfect,in mintea ta nu mai exista "foamea" initiala,iar la finalizare ajungi cand hotaraste creierul tau...
Daca cumva iti trece prin minte ca nu vei finaliza usor, atunci, intr-adevar ajungi greu la finish.
Sfatul meu este sa faci o pauza mai mare intre cele doua acte si sa treci la actiune doar in momentul in care simti ca dorinta nu e numai fizica, ci si mentala.
Si, vei functiona normal.
Succes.

| BoBoLiNo92 a răspuns:

laughing) Este normal prietene pentru ca sperma nu se face asa de repede incat sa fie gata si pentru al 2`lea numar.

| Emilian65 a răspuns:

Este normal ca cel de-al doilea act sexual sa dureze mai mult. Un sfat de la mine este urmatorul: faceti pauza de 2 ore si apoi luati-o de la capat. In acest timp de doua ore se mai acumuleaza sperma si totul va fi normal.

| Azµre a răspuns:

Este normal nu ai de ce să te temi.

| rapidistuul a răspuns:

E ceva firesc...din moment ce de abia te-ai descarcat ca al doilea numar sa dureze mai mult. Daca dureaza exagerat de mult o fii si vina partenerei.