| Mariuss29 a întrebat:

Buna ziua TPU.
Vin cu o problemă mai rusinatica azi.
Nu reușesc să o duc pe iubita mea la orgasm. Care ar fi problema?
Ca idee. Ne excităm super super mult si super tare. Actul sexual dureaza 8, 10 minute (primul). Iar al doilea dureaza peste 30 de minute. Ma roagă să o bag mai repede ca nu mai rezista. Se udă complet. Doar ca nu ajunge la orgasm. De ce?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Iti un prezint un top, cum ajung femeile la orgasm
1, prin stimularea clitorisului =sex oral sau masturbare =deci poti face asta, este recomandat
2, prin penetrare prin spate în vagin
3, prin poziția misionarul

si invata, citeste pe net, stii engleza, cauta pe google pozitii noi, preludiu, cum sa o aduci la orgasm, experiente noi nu doar sexuale

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mai rusinoasă da ar merge, dar mai rușinatică? De unde ai scos cuvintul? Nu are orgasm deoarece ea este tot timpul stresata si nu se relaxează, nu stii tu sa o aduci la orgasm, te grabesti tu sa termini primul, adică pui plăcerea ta mai presus de plăcerea ei, ce varste ave ti voi?

| Mihaitza08 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu inteleg de ce il corectezi pe el. din moment ce tu scrii 'ave ti' in loc de 'aveti'. Mor pe voi astia care corectati pe altii.voi mari destepti

| Violleta2022 a răspuns:

Poate, anatomic nu esti suficient de dotat sa atingi peretii vaginului, din cauza unui penis prea mic sau prea subtire.

| corbulalbrosu a răspuns:

Iti propun sa accesezi si sa citesti urmatorul articol scris de un specialist psihoterapeut sexolog.
https://www.exquis.ro/......e-sa-stii/

Doar femeile simulează orgasmul?

În realitate, se pare că cel puţin 25% din bărbaţi şi-au păcălit cel puţin o dată iubita în ceea ce priveşte atingerea orgasmului. Aşadar, deşi este mult mai uşor de simulat orgasmul în cazul femeilor, aceasta nu este o invenţie pur feminină.

Ştiai că:

Între 24% şi 37% dintre femei nu pot ajunge niciodată la orgasm în timpul actului sexual.

Sfatul specialistului:
Ana- Maria Ceornea, psihoterapeut sistemic de familie şi cuplu

Orgasmul nu trebuie să fie considerat o măsură care să arate dacă o partidă de sex a fost reuşită sau nu. Multe persoane ajung să-l mimeze, poate chiar din acest considerent, iar asta poate afecta relaţia de cuplu prin lipsa autenticităţii faţă de partener, din dorinţa de a-i menaja sentimentele, în situaţiile când nu s-a ridicat la aşteptările dorite.
Acest aspect arată o fisură sau o problemă de comunicare la nivel de cuplu. Orice problemă ascunsă şi nediscutată duce treptat la ruperea legăturii dintre parteneri şi la despărţire, iniţial, emoţională. Simularea orgasmului poate fi considerată o formă de înşelare a partenerului.
Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Pentru că nu contează doar durata actului, ci și ce și cum faci, ce spui, cum miroși, ambientul, relaxarea ei etc.
Fă-i măcar un sex oral să poată și ea să termine.

| Frank51 a răspuns:

Poate fi ea de vina, majoritatea femeilor au probleme de genul. Oricum, 40 de minute mi se pare arhisuficient ca o femeie sa ajunga la orgasm, indiferent de circumstante.

| Dandinelle a răspuns:

Cerceteaza punctul G, gasesti descrieri si modalitati cat cuprinde de a-ti aduce partenera la un orgasm perfect. Pe langa asta stii ca sexul vaginal poate fi doar o mica parte din ceea ce puteti face impreuna. Cat timp petreceti in preludiu si cat de bine si de satisfacator va stimulati unul pe altul e de luat in calcul + incercati din cand in cand pozitii noi si vorbiti, sa va dati seama amandoi ce-i place celuilalt. Poate e vreo fantezie acolo undeva ascunsa care poate fi indeplinita.

| GouDidodino a răspuns:

Ai ustensila mica, sau ea e învățată numai cu din alea mari

| Dana1999 a răspuns:

Nu este din cauza dotarii tale ci are ea poate așteptari prea mari si aici ma refer la propriile fantezii. Invata sa o satisfaci mental. Orgasmul este in primul rand la nivelul minții. Organul sexual principal este creierul.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Buna! Incercati sa mai abordati si alte pozitii in afara de cele pe care le faceti in mod normal.