| anonim_1224 a întrebat:

Am o problema. E vorba de un baiat cu care vb de ceva timp (nu suntem impreuna)ne-am intalnit o singura data si ne-am inteles ffff bine. Intr-o zi la scoala un coleg mi-a luat un inel iar seara i-am spus baiatului cu care vb si mi-a cerut nr de tel la ala care mi-a luat inelu iar a doua zi mi l-a dat inapoi. In ziua aceea am auzit ceva dar toti spunea ca nu e despre mine dar de fapt era de mine si baiatul respectiv. Azi la scoala, o colega mi-a dat telefonul (fata este impreuna cu cel care mi-a luat inelul) si ea un sms in care scria:o zis (baiatul cu care vb eu) ca numa sa i-o puna (adica sa se culce cu mine)si cred ca gata. In baiatul acela aveam mare incredere si ne intelegem fffff bine dr dupa ce am citit sms-ul nu siu ce sa mai cred despre el. Cand vb cu el asa era de serios si vb fff sincer chiar mi se parea ca e diferit de ceilalti baieti da acum nu stiu ce sa mai cred. Spuneti voi ce sa fac, eu nu stiu? Imi cam place de baiatul acela si nu prea as putea renunta la el, dupa ce vb cu el de 2 luni si ceva. O idee ar fi sa vorbesc cu el, dar nu stiu ce sa ii spun. var rog mult ajutati-ma. Chiar nu stiu ce sa fac. pls pls pls. Cea mai buna idee primeste fundita.

7 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Bla bla bla

| Eu4EverX a răspuns:

Nu crede tot ce spune colegii si colegele poate sa fi mintit... te-ai uitat macar daca smsul era de pe numarul lui de telefon?

Poti sa continui sa vorbesti cu el, dar sa fi foare atenta la ce spune si ce face si sunt sigura ca iti vei da seama ce intentii are.

Succes:*

| beba a răspuns:

Pai situatie e clara nu crezi? Daca ai vazut negru pe alb gandurile lui sincere in legatura cu tine de ce iti e greu sa te desparti d el? Oare nu ti-ar fi mai greu daca te-ai si culca cu el si ai vedea cum te paraseste ca "nu va potriviti? Eu zic sa il cam lasi...Nu uita ca baietii is dispusi sa spuna dulcegarii atata timp cat efectul e cel scondat happy

| Lucky_9459 a răspuns:

Pai din ce am inteles ai riscul de "a ti-o pune" poti incerca sa fii cu el si sa incetinesti cum mult aceasta clipa care pana la urma e fireasca. incearca o luna doua cu el de proba sa vezi ce e in mintea lui si apoi daca e baiat serios poti continua in adevaratul sens al cuvantului

| Annemary_2131 a răspuns:

Daca il iubesti atat de mult continua sa fii cu el, iar cand o sa-ti propuna so faceti ii spui ca nu. daca-ti da papucii asta e, daca nu inseamna ca s-a indragostit de tine, iar asta nu mai e singurul lui scop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai faza ar cam fi ca poate ea a zcris acel mesaj intentionat in telefon si ti-a dat tie telefonul ca sa iti faca rau

Daca nu intelegi de ce ar vrea sa iti faca rau, pai uite care ar cam fi chestiile : " Ea zici ca se intalneste cu baiatul care tia luat inelul, iar acel baiat de care iti place ti al adus inapoi de la ala, iti dai sema ca barfele se duc repede si daca afla lumea se va rade de el si se va face de ras deci acum ea incearca sa-ti faca si tie rau, sa te desparti de el ca sa te simti foarte prost... ea vrea sa se razbune "

Daca este ceva gresit in ce am spus sau ceva care nu e la locul lui in raspuns sa zici si explic mai bine cu alte cuvinte si tot asa iese------------------...

| anonim_1224 explică:

NU suntem impreuna. Care nu intelege asta?