| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

happy Vreau sa va spun povestea mea. Totul a inceput acum o luna... Eu aveam un prieten, dar nu tineam la el. Poate ca da, greseam ca eram cu el doar asa, dar imi placea pentru ca el tinea foarte mult la mine si imi facea toate poftele. Intr-o zi prietenul meu mi-a spus ca un coleg si prieten de-al lui vrea sa m fure de la ellaughingIntai am luat totul ca pe o gluma(eu nu-l cunosteam pe respectivul), am fost la el, si cand am vazut cat de dragut este am vorbit cu prietenul meu... I-am explicat ca mi se pare foarte dragut colegul lui(el stia ca nu tin la el). Atunci el mi-a spus ca ma lasa sa fac ce vreau, dar ca tipul respectiv nu e pentru mine si ca e mare vagabond. Am fost la baiatul ala(Alex) si i-am spus ca am auizt ca vrea sa ma >furefrustrateda inceput el a zis ca nu vrea sa se bage peste relatie prietenului sau, dar apoi ne-am intalnit a doua zi. Ne-am sarutat de la prima intalnire, am vorbit prin mesaje vreo doua zile(pe atunci imi spunea ca nu stie daca vrea sa fie cu mine, pentru ca este cautat de mai multe fete, ca nu stie pe care s-o aleagachatterbox). Intr-o seara imi da el sms ca nu putem fi impreuna si ca isi cere scuze daca m-a incurcat cu ceva, sa nu fiu suparata pe el. M-am ofticat foarte tare ca l-am pierdut pe cel care ma iubea pentru un moft. Eu ramasesem prietena si cu colegul lui(fostul meu). El mi-a zis ca stia ca asa imi va face Alex, ca e neserios, ca asa face el cu toate fetele. Fostul imi spunea pe atunci ca Alex ar fi vorbit cu mine doar la misto. M-am suparat sa aud asta(si alte vorbe) si mi-am sunat un alt fost prieten(primul meu prieten) sa-l "aranjeze". Cand ne-am intalnit(noi nu ne vazusem de vreo 4 luni) ne-am impacat. Nu era dragoste, la mine fiind doar dorinta de al avea(el ma parasise in trecut) si la el nu stiu(poate ca vroia sa se culce cu mine). Alex a inceput sa vorbeasca cu mine pe la scoala(desi imi spusese ca unul dintre motivele pentru care s-a despartit de mine ar fi faptul ca il supara colegii lui ca rad de mine). A urmat un weekend in care am vorbit din nou prin sms(ca atunci cand eram impreuna), i-am spus ca am prieten. Mi-a spus atunci ca stie ca eu nu-mi iubesc prietenul si ca momentele pe care le-am trait noi in alea 3 zile nu le poate da nici macar el uitarii asa de usor. Saptamana urmatoare ne-am intalnit, si la plecare m-a sarutat. Eu nu aveam de gand sa fac asta pentru ca nu vroiam sa-mi insel prietenul, dar nu am putut sa ma opun. Lucrurile cu prietenul meu mergeau foarte prost(el nu venea sa ma vada pe motiv ca e ocupat), eu cu Alex ma intalneam zilnic si ajunsem sa ne sarutam. Pana la urma m-am certat si cu prietenul meu pentru ca nu mai suportam situatia. I-am spus asta lui Alex si a zis ca tot nu stie daca vrea sa fim impreuna. Ne-am intalnit apoi in weekend, am fost la el acasa. Am intrebat in gluma ce suntem noi de fapt si a zis ca suntem impreuna, dar ca mai bine suntem mai feriti(stie doar cel mai bun prieten al lui). Toata saptamana ne-am vazut zilnic, ne intelegem bine. Tot timpul vorbim, imi zice draga, dragoste, pui, mi amorhee hee. I-am spus ca as vrea sa o cunoasca pe mama. A fost de acord, a venit cu mine. L-am intrebat de ce nu vrea sa stie colegii lui si mi-a spus ca nu vrea ca ei sa ne faca capul calendar si ca mai bine suntem mai retrasi, stie doar cine trebuie de noi, si nu ne mai auzim vorbe prin toata scoala. Se comporta frumos cu mine, dar totusi nu stiu de ce nu vrea el sa fle colegii lui si restul prietenilor lui. Voi credeti ca tine al mine? E posibil sa tii la o persoana dar sa vrei totusi o relatie pe ascuns? multumesc celor care au citit tot si dau funda pentru cel mai bun raspunswinking
P. S: el are 20 de ani, eu am 15, invatam in aceeasi scoala.

Răspuns Câştigător
| TąNyą a răspuns:

Eu zic că ţine la tine şi vrea o relaţie cu tine altfel n-ar fi vrut s-o cunoască pe mama ta tongue şi ce contează dacă nu vă vede lumea în şcoală? sunt mai puţine bârfe, mai puţine... care se bagă să vă strice relaţia tongue

părerea mea e că aşa e mai bine.

TaNya.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca tii la o persoana, vrei sa te mandresti cu ea. Daca vrei s-o tii ascunsa, fie ti-e rusine cu ea fiindca tu, in forul tau interior, nu o consideri suficient de buna pentru tine, fie ai si alte relatii pe care nu vrei sa ti le incurce.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"el are 20 de ani, eu am 15, invatam in aceeasi scoala." îu!
Ori povestea e fictivă, ori ăla de 20 de ani chiar e un vagabont.
Am citit tot dar n-am înţeles mare lucru. Ai dat o grămadă de detalii nesemnficative şi nu ai niciun fel de organizare a textului iar asta e obositor pentru ochi.
Oricum, e posibil să ţină la tine, în dragoste orice e posibil, asta ştie precis doar el. Dar, ce pot să-ţi spun cu precizie este că tu nu meriţi momentan (pentru că nu eşti suficient de "coaptă" la minte) să ţină cineva la tine cu sensul de iubită pentru că eşti superficială, egocentrică şi ai senzaţia că totul ţi se cuvine.
"E posibil sa tii la o persoana dar sa vrei totusi o relatie pe ascuns?" - Da. Sunt destule motive. Important este cât de reale sunt acele motive. De exemplu dacă amândoi lucrează în Poliţie, motivele sunt reale pentru că relaţiile între ofiţeri sunt strict interzise prin regulament.
Spor!

| FataCuOchiiCaprui explică:

Aaa... si inainte imi spunea ca il cauta fetele, acum zice ca nu-l mai intereseaza de altcineva. Si are grija de mine intr-un fel: gen sa nu-mi fie frig, nu ma lasa sa chiulesc, imi vorbeste foarte frumos. Nu mi-a spus pana acum ca ma iubeste sau alte vorbe goale...

| Азбука a răspuns:

"dewtza intreaba:
Buna TPU! Vreau sa va spun povestea mea."
- Lunga tare povestea asta a ta.
Fa-ne un rezumat happy

| 21Ada a răspuns:

straight face compplicata poveste mie mi frica ca el sa nu fie si cu alta si de aia sa tina ascunsa relatia voastra

| loving2008 a răspuns:

Cred ca ai fost supusa unui test.Alex a fost pus sa fie cu tine ca iubitul tau sa vada daca esti o fata cuminte sau o...Si din moment ce l-ai parasit iti dai seama ce crede despre tine.
La 15 ani esti inca un copil.La 15 ani ar trebui abia sa cunosti ''sarutul''

| ioana_5244 a răspuns:

Pentru el mai mult conteaza parerea prietenilor decat iubita lui.am o banuiala, ca nu cumva el sa mai aiba si alte,, combinatii,, pe langa tine si sa i le strici tu.ma intelegi? asta tu poti sa afli mai bine cu niste intrebari capcana.bafta!