| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema enorm de mare si de dificila, si nu ii gasesc rezolvarea. Imi doresc sa mor odata. Nu mai suport atata stres. In urma cu un an, prin intermediul acestui site, am cunoscut o fata de 16 ani (acum are 17 ani) (si regret ca am cunoscut-o). Intre noi este o distanta de aproximativ 700 de km. Nu ne-am intalnit niciodata. Eu am 22 de ani. Sunt virgin, iar la discoteca nu am fost niciodata. Dupa cateva saptamani, se zicea ca as fi impreuna cu aceasta fata, adica a inceput o relatie. Am ajuns sa o iubesc. Si ea a ajuns sa ma iubeasca. La un moment dat, i-am recunoscut ca ma uit la filme porno de cativa ani (cam de 6 ani) si ca ma masturbez cand ma uit la acele filme, lucru care se intampla in fiecare zi. Cand i-am recunoscut acest lucru, a inceput sa ma acuze ca sunt curvar, si ca ea isi va gasi sufletul pereche, care nu ii va face astfel de lucruri. In realitate, niciodata nu m-as intalni cu alta fata si sa imi insel iubita, fie ea si la distanta de mine. Doar atat ca ma uitam la acele filme si ma masturbam, asta faceam. A inceput sa ma jigneasca in diversele certuri, sa imi spuna ca sunt curvar, mincinos, nenorocit, ratat, plus ca, dupa fiecare cearta, obisnuia sa imi spuna"pa, adio, dispari", recent spunandu-mi ca s-a saturat de mine. Apoi ma cauta ca si o disperata sa vorbesc cu ea la telefon. De o luna, doar prin mesaje am vorbit cu ea, fiindca la telefon e prea mare stresul de la atata cearta. Mereu cand vorbeam la telefon, dupa ceva timp de convorbire, ma acuza pentru ceva, iar apoi incepea cearta si imi evidentia defectele. A ajuns sa imi fie teama si sa tremur tot de frica, sa mi-i se intensifice pulsul inimii cand aud telefonul sunand. Am inceput sa am probleme cu inima. Ma doare inima, la propriu, de cateva luni. Nu am mai avut zile bune de mai mult de 1 ani. Ma simt gol pe dinauntru. Nu mai pot face fata acestei situatii. Chiar si acum cand scriu aceste randuri, ma suna ca disperata, si ii resping apelurile. Imi bate inima foarte tare, ma doare capul, ma simt ca naiba de rau. Am inceput sa fiu instabil psihic. Imi vine sa beau, si chiar o fac cand am ceva de baut, si incep sa plang. Nu mai pot sa traiesc astfel. Simt ca nu mai sunt normal. Cand beau, si simt ca nu mai pot, lovesc cu pumnul in masa. Nu mai suport ce mi-i se intampla. Probabil va intrebati de ce nu am facut inca nimic din postura de barbat. Din respectul pe care i-l port nu am facut nimic, si am tacut mereu si am indurat. Ma simt foarte rau. Mi-e teama ca imi va ceda inima intr-o zi si voi muri. Nu stiu ce sa mai fac. Imi vorbeste ca si la un gunoi, imi spune"pa, adio, dispari, m-am saturat de tine, esti curvar", iar apoi, ma cauta si zice ca vrea sa vorbim la telefon. Timp de jumate de an, vorbeam cu ea la telefon ore intregi zi de zi, chiar si noaptea, iar apoi, incepea sa ma acuze de ceva, urma cearta iar, apoi imi inchidea, eu o sunam ca prostul, iar ea imi respingea apelul, apoi nu puteam sa dorm din cauza durerilor pe care le simteam la inima, la propriu. Sunt disperat! De multe ori ma lovesc cu pumnii si cu palmele peste cap, apoi incep sa plang. Am ajuns sa imi doresc sa mor. M-am saturat de viata. Nu mai am nicio zi buna de 1 an de cand am aceasta relatie si de cand am parte de cearta in fiecare zi, si sunt acuzat zilnic decate ceva.

15 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Ok am citit pana la faza cu masturbarea si curvar. mai departe presupun ca ai batut campii.
prietene, femeile sunt ca trenurile, nu plange dupa una ca vin altele!
esti virgin, ai 22 de ani, care este problema? tu ai cunoscut o tuta pe internet si ai facut capat de lume dupa ea. un barbat nu se calculeaza dupa cat de *** este, ci dupa ce are in cap si suflet. nu fii pampalau sa plangi dupa o proasta. iesi in lume, du-te cu prietenii la disco, la puburi, iesi prin parc cu rolele, vezi femei, intra in conversatie cu ele. timiditatea si prostia sunt 2 lucruri diferite! timiditatea se trateaza, trebuie ca TU sa VREI sa faci CEVA in privinta ASTA.
prietene, eu am avut o relatie de 3 ani in liceu. de atunci pana acum (5 ani trecura) am cunoscut la panarame, femei de companie, c*rve, tot tacamul, dar am cunoscut si fete care merita, fete bune. trebuie doar sa VREI sa CUNOSTI lume noua. zici ca ai 50 de ani, abia divortat, lasat somer si iti bagi cutitul in gat. sa iti aduc aminte: ai 22 de ani, esti virgin (ai dat de o femeie care voia sa aiba o relatie, si ai facut o obsesie pentru ea) fapt pentru care o sa consider ca esti timid si nu te bagi in seama cu tipe. grow a pair (stii la ce ma refer). mama te dicteaza o pasarica de parca te are ca pe papusa cu fire, zau asa. un ultim sfat: pastreaza pentru tine faptul ca esti virgin si ca te uiti la filme porno, pe nimeni (ma refer la femei) nu intereseaza, si s-ar putea sa primesti aceeasi reactie.

| Deedeek a răspuns:

Da, sunt total de acord. Sinucide-te!

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Stai dracu cuminte!
Te-as bate pana iti intra mintile in cap: "M-am saturat de viata. Nu mai am nicio zi buna de 1 an de cand am aceasta relatie si de cand am parte de cearta in fiecare zi, si sunt acuzat zilnic decate ceva." sa evidentiem partea cu te-ai saturat de viata. Frate, te inteleg destul de bine, crede-ma. Stiu ce inseamna sa fii "tipul bun", sa fii acolo pentru cineva, sa sutii, sa asculti, sa ajuti si dupa tot, tu sa fii jigodia sau ala rau.

Eu m-am tot consumat din cauza asta si la fel am inceput sa beau si pana la urma, am realizat ca nu are rost.

Recent, avand in vedere ca nu imi prea iese chestia cu relatii la apropiere, am zis sa incerc una la distanta cu o fata dintr-un oras in care am rude si pe care le vizitez. Totul ok, dar nu e ceva ce tine. Nu am mai vorbit cu ea de ceva vreme si am realizat inca de la inceput ca asa ceva nu prea rezista. Ai 22 de ani, ai o viata inainte, nu trebuie sa te cramponezi de o pustoaica. Daca iti aduce nefericire, pur si simplu rupe relaria cu ea sau macar spune-i ce gandesti. Probabil (eu asa fac) nu ii spui ce gandesti sa nu o superi. Nu e bine. Daca tie nu iti pasa de propria fericire, nimanui nu ii va pasa.
Frate, spune ce ai de spus, se supara asta e.

Ma enerveaza sa aud ca vrei sa te sinucizi din cauza ei. Da-o in 14, o sa gasesti alta.

Nu esti ruda cu ea, nu o cunosti in persoana, nu iti e nici macar prietena, si te mai face si sa suferi. De ce continui? Te joaca pe degete cum vrea ea. Ce esti tu, o carpa?

Poate ea nu stie, dar 99% (am scos procentul asta din capul meu, dar nu e prea departe de adevar...zic si eu) din barbati/baieti s-au/se masturbeaza. Nu esti curvar, erai curvar daca mergeai constant la curve.

Incearca o relatie cu o fata care e macar mai aproape de tine, cu care te poti intalni si eventual sa fie apropiata de varsta ta (macar majora).

Oricum, nu e nevoie sa ma crezi, dar am o oarecare experienta destul de dezvoltata in a ma lasa calcat in picoare de altii (m-am saturat de asta si incerc sa ma schimb). Din experienta, am invatat ca nimeni nu apreciaza ca l-ai lasat sa te calce, pur si simplu de va calca in continuare stiind ca nu vei reactiona. Nu mai vorbii cu ea si gata.

Iesi in oras, distreaza-te, simte-te bine, esti tanar si ai o viata inainte!
Timiditatea poate fi invinsa!

Bafta si tine minte sa nu ii lasi pe altii sa te calce in picioare! happy

| Alcyon a răspuns:

Las-o naibii pe fata aia, ca e complet imatura. Profita de faptul ca n-ai experienta cu femeile, ca sa te joace cum vrea ea. Ce daca te uiti la filme porno? laughing Toti barbatii se uita, ce mare chestie. Asta dovedeste faptul ca nu e prea coapta la mine. Cum sa mori din cauza unei pustoaice, care nici nu stie ce-i cu ea? Da-i ignore si vezi-ti de viata. Cauta o femeie matura si lasa-le pe fetite sa se joace cu papusa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu ti-as da si alt sfat.
Te-ai intalnit vreodata fata in fata? Daca da, banuiesc ca totusi v-ati placut reciproc, si atunci ti-ai putut face oarecum o idee desprea ea. In cazul asta, daca tii la ea cu adevarat lupta pana la capat. Ai gresit ca ai recunoscut asa ceva. Niciodata nu se spune una ca asta fetei cu care esti. Si eu am avut relatie cu o fata la distanta. Intr-un an jumatate ne-am vazut de 3-4 ori. Tot asa vorbeam prin sms-uri si telefon. Si a 5 oara cand ne-am vazut mi-a devenit sotie (vorba vine, doar ne-am mutat impreuna, nunta am avut-o abia acum 6 luni). Si acum avem deja 7 ani impreuna si ne gandim la un copil. Am avut atatea piedici de pot scrie o carte. Daca simti ca ea e aleasa ta, lupta pentru ea, dar sa merite. Daca nu merge, macar stii si esti cu sufletul impacat ca tu ai facut tot ce a depins de tine. Asta e, daca e sa nu fiti impreuna nu veti fi, dar macar nu vei traii cu regretul ca nu ai incercat.
Asadar incearca sa te intalnesti mai des cu ea, sa faceti mai multe lucruri impreuna, sa vezi daca exista o asemenea atractie reciproca incat sa simtiti ca nu mai puteti respira de emotie cand sunteti unul langa celalat. Eu nu am plans la moartea tatalui meu, dar am plans de bucurie cand a devenit sotia mea. Si cu toate astea, si acum de curand am avut si eu un impas cand in viata mea intrase si alta femeie, dar asta e alta poveste.
Daca nu v-ati vazut deloc, atunci situatia e un pic mai complicata. trebuie sa va vedeti de cateva ori sa poti zice ca va iubiti cu adevarat.
Si niciodata sa nu te gandesti la sinucidere din dragoste, e cel mai prostesc gand. Nu trebuie sa te opresti la prima fata intalnita in cale. Toti am iubit si suferit din cauza altora pana ne-am gasit cu adevarat jumatatea. O iubesti pe asta, nu merge, suferi, gasesti alta pe care ajungi sa o iubesti mai mult decat pe prima. Si tot asa, pana ajungi la cineva impreuna cu care vei dorii sa iti petreci tot restul vietii, si atunci vei rade si tu de tine ce ganduri prostesti aveai cu ceva timp in urma.
Dragostea e ceva care te face sa simti ca traiesti cu adevarat, nu un motiv de sinucidere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa o lasi in pace si sa iti schimbi sexul din masculin in feminin, ca, mintal, nu o sa se observe diferenta.
Cum? Deci cum?
Prima data gasesti o fata cu ceva cam mult mai mica decat tine, pai cum naiba sa gandeasca aia la un nivel care sa te multumeasca? Imposibil.
Iar tu, esti incredibil de moale, normal ca te-a vazut pampalau si s-a gandit sa rada de tine, intr-un mod destul de sadic, ce-i drept.
Fii barbat, ma, ca noi avem destule prietene apropiate cu care nu ne cuplam, nu avem de ce cat timp nu suntem lesbiene.

| piTiCcu a răspuns:

Salut,

Omule ai 22 de ani, fete sunt multe ce daca ai cunoscut-o pe TPU? Ai toata viata inainte ai timp si pentru sex.
Cauta o fata cu care sa ai lucruri in comun sa comunici sa nu o inseli, sa nu o minti ai spus ca distanta cu tipa aia te omoara iti gasesti pe viitor o prietena care sa stea aproape de tine capis?

Bafta!

| unknøwn a răspuns:

Rupe orice legătură cu ea şi uit-o.
N-ai nevoie de o fiinţă umană în viaţa ta care nu te mai face să zâmbeşti, care nu te mai învaţă nimic sau care îţi creează frustrări.

| BSwwatch a răspuns:

Mai omule daca tu reactionezi in stilul asta in urma une-i,nici nu stiu cum mama nabii sa spun,relatii viruale cu o pustoaica careia nu i-au cazut dintii de lapte,ce sa mai spun de-o relatie,ea nu are habar, practic ea se joac fara sa-si de-a seama ca jucaria cu care se joaca are viata, ea nu are nici o vina, e un kinder de om, problema-i la tine! Ce dracu ma omule ai 22 de ani nu 14, unde este realismul din psihicul tau?,priveste putin din exterior sa vezi cat de penibila este situatia in care te afli, banuesc ca esti un sufletist si jumatate, da ofera ceea ce ai une-i persoane care se afla-n in jurul tau, nu une-i relati fictive, sunt o gramada de fete acolo care cauta un suflet pereche.Lasa prostiile si cauta-ti o fata palpabila nu fivtva.Capul sus sterge lacrimile si incepe sa razi preventiv ca binele-i aproape!

| princess004 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la ea si sa iti gasesti o fata din orasul tau care sa-ti fie aproape la bine si la rau :** fii tare!:**

| Mary1904 a răspuns:

Deci relatia voastra e una... cam inexistenta. Pentru inceput, schimba-ti numarul. Apoi, tipa aia (care inca e o copila) pare disperata, si face figuri numai pentru ca are cu cine.De ce esti obligat sa o suporti? Nu prea poti avea incredere in nimeni de pe site-urile de genul, dar sa ajungi sa crezi ca o iubesti. Iesi in oras, cu prietenii, distreaza-te, cauta o fata matura, nu copile plictisite de viata. cauta pe cineva real, dragut, adevarat. Individa asta te trateaza ca pe un gunoi. Nu are sens. Isi bate joc de tine. Trebuie sa iubesti viata, nu sa iti doresti sa mori. Stii cati si-ar dori sa traiasca si mai au cateva ore, zile sau saptamani de trait? Bucura-te de viata, meriti. Nu te apuca de baut si nu te imbolnavi pentru o pustoaica rasfatata care ar merita un sut in fund. Traieste-ti viata si ai grija de tine. Indragosteste-te cu adevarat, merita! Bafta! happy

| GabrielaBtw a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la ea..si daca vrei sa nu te mai sune inchideti telefonul o perioada de timp sau schimbati cartela.
Poti consulta un psiholog ca sa te ajute sa nu mai fi asa negativist.
SUCCES happy

| dynamodaniel a răspuns:

Salut! imi pare sincer rau pentru ce ti se intmpla sincer si eu am trecut printr-o situatie de genul asta cu o fata mai mare ca mine cu 4 ani si doar ca eu am intretinut relatii sexuale cu ea, eu am ajuns sa ma injunghi pentru aceea fataa ceea ce consider la ora actuala ca este cea mai mare prostie sa faci unele lucruri de genul asta pentru o fata. Din ce am inteles eu din ce ai scris u este foarte trist nu este sfarsitul lumii inca si curvar nu ai cum sa fi pentru ca te masturbezi sa se multumeasca ca nu te culci cu altele, candeste limpede cand vorbesti cu ea. Iar cand ea tot insista cu telefoanele insista probabil ca tu nu ii mai acorzi atentia pe care eu acordai alta data incearca sa fi barbat sa te impui in fata ei DA sa fie DA si NU sa fie NU. Te sfatuiesc din inima sa nu te mai gandesti sa iti pui capat zilelor, ce ai sa rezolvi poate chiar ai sa iti intalnesti aleasa mai tarziu cu adevarta. Ai grija de tine si eu am fost la fel ca tine simteam ca o iau razna am vrut de nenumarate ori sa ma sinucid dar ceva m-a oprit exista un DUMNEZEU si eu simteam nevoia sa comunic cu cineva sa ma inteleaga nu sa ma ia doar la misto sper sa te fi ajutat cu ceva din cate am spus ciao!

| d3z3u a răspuns:

Man uita de ea iti face rau laso si punct. schi, mba cartela fa ceva si laso nu o mai cuta. nu este numai o femeie pe lumea asta.

| SpiidyiLIna3 a răspuns:

Offf, cel mai bine ar fi sa lasi balta aceasta relatie, in primul rand pentru ca daca intr-o relatie nu-i incredere s-a dus dracu, iar din cate am citit eu fata asta nu prea are incredere in tine. Incearca sa iesi cu prieteni (daca nu ai sa-ti faci), du-te intr-un club o sa vezi cat de bine o sa te distrezi si o sa uiti complet de ea. Mereu imi zici mie insami, decat sa sufar intr-o relatie ca proasta mai bine ma despart indiferent ca am 1, 2...10 ani cu respectivul, o sa suferi, nu a zis nimeni ca o sa fie usor dar cu timpul o sa-ti treaca, ti-o zic din propia experienta. Mult norocwinking