| anonim_4396 a întrebat:

Nu ma suport, iar ma certai cu maicamea, ma cearta din orice, am ajuns sa plang in fiecare seara, numai suport viata asta nenorocita, daca n fiecare zi mie dat sa plang eu nu ma vreau sa traiesc, vreau sa fug undeva in care nu trebuie sa dau socoteala nimanui, nu mai suport sa vad lacriimi in ochii mei, numai suport sa ascult muzica asta trsta si sa suspin n coltul camerei simt k niciodata nu va mai f la fel, n fiecare zi cearta nu pot avea o clpa de liniste. lume nenorocita. SUFERINTA. m-am saturat sa plang, nu mai vreau! ce sa fac? numai pot nici sa gandesc

28 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Sa incepi scoala in septembrie si sa te tii de ea.

| maryana5 a răspuns:

Iesi p'afara... ncearca sa te calmezi in primul rand si puneti ordine in ganduiwinking
nu spune " nu vreau sa mai tariesc" fiecare obstacol din viata e o incercare data de Dumnezeuwinking
sa nu faci un gest necugetat!
xoxo, mary

| maryana5 a răspuns:

Iesi p'afara... incearca sa te calmezi in primul rand si puneti ordine in ganduriwinking
nu spune " nu vreau sa mai traiesc" fiecare obstacol din viata e o incercare data de Dumnezeuwinking
sa nu faci un gest necugetat!
xoxo, mary

| ViVi a răspuns:

sad imi pare rau pentru tine happy crede-ma si eu sunt asa ca tine plang din orice cand e ceva in familie si eu m-am saturat ca vreau sa cresc mare sa plec de aici
nu fugi de acasa
decat pe frumuri mai bine acasa asteapta sa cresti cum astept si eu
si maicamea nu are grija cum ar trebui si crying m-am saturat de viata stau si ma inchid in camera aproape in fiecare zi si ascult muzica trista si tot timpul zic ca m-am saturat dar cu ce folos ca sunt tot aici
imi pare rau pentru tine
ai grija de tine

| ViVi a răspuns:

Scz drumuri

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Calmeaza-te! Esti, probabil, la varsta la care te revolti din principiu la orice spun parintii.
Stiu: sunt depasiti, nu te inteleg, nu te iubesc, iti vor raul, te impiedica sa faci ce vrei tu.
Incearca sa nu pui atata la suflet.
Cand se mai isca vreo cearta, intreaba-i, linistit si politicos, cum erau ei la varsta ta. Si roaga-i sa-ti raspunda sincer.
Toti am avut momente din astea.
Stii ce ma linistea pe mine atunci? Gandul ca voi avea candva un copil si ma voi razbuna.
Pe dracu'! Am un copil si, de cate ori deschideam gura sa-i zic vreo doua, imi aminteam cum eram eu la varsta respectiva si ma potoleam urgent.

| Cryssy a răspuns:

Off...Stiu cum e draga mea. dar incearca sa te calmezi, sa nu mai pui totul la suflet...Stii."Viata e frumoasa, cu bune si rele, si merita traita!"

| Betty18 a răspuns:

Si eu mai patesc din astea...eu ma inchid in camera mea si scap de toate sau daca o mai apuk pe drum o trimit sa fumeze o tigara ca sa se linisteaskangry.mamele...

succes

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Fugi de acasadevil
glumeamhappy
poti sa pleci intr*o mini vacanta
sa te relaxezi... apoi sa vorbesti cu mama ta! sa ii explici cum stau lucruryle!:*

| Nimeni a răspuns:

Daca ai sti cat te-nteleg... Dar fiecare trecem prin asemenea momente in adolescenta asa ca nu ar trebui sa te gandesti neaparat la moarte...
Eu zic mai bine sa nu mai pui tot la suflet, sa mai ignori...ca nu te duce nicaieri bine suferinta...
Ai grija de tine!

| zuzu_3087 a răspuns:

Offfff...stiu foarte bine cum e.La fel in fiecare seara plang din cazuza maicamii...si eu sunt si mai sensibila si incep repede sa plang.

Pe mine ma mai cearta si din cauza fratelui meu mai mic x(. Ashi vrea sa plec undeva pe o insula rolling eyes macar aqlo n'o s'o mai aud pe ea.

| zuzu_3087 a răspuns:

Da'mi si mie id tau daca vreibig grin

| Rizer a răspuns:

Auzi eu iti raspund tot cu o intrebare :
cati ani ai? daca vrei sami spui raspunde-mi!
bybye

| idanna a răspuns:

Pai nu te certa cu ea... ce nu merge bine? ce motiv de cearta asa de serios aveti? Te cerata din orice-zici tu...lasa-lenaibii nu le baga pe toate in seama... te pup ai grija de tine!

| mada. a răspuns:

Incearca sa analizezi situatia...si dk consideri k nu ai nici o vina, atunci incearca sa fii indiferenta cu ea[spune ca ea si fa ca tine]asa eviti conflicte si suferintahappyps:nu mai pune totla suflet!

| Anna_1499 a răspuns:

Crede'ma ca sunt in aceeasi situatie. nu'i mai baga si tu in seama. incearca sa fii mai intelegatoare sa taci si sa inghiti. dupa iesi afara cu o prietena care sa te inteleaga sau singura. incearca sa asculti o melodie vesela, uite'te la o comedie buna. >big grin

| 1968 a răspuns:

Daca ar fi invers ce ai face tu? pune-te tu an pielea mamai tale...

| guess_who a răspuns:

Vrei o lama?smug
Ohhhhhhhh....Tokio Hotelllllll laughing

Scuteste`maa

| ariana10 a răspuns:

Olteanco esti de-a mea...

| anonim_4603 a răspuns:

Sa o lasi mai moale
trebuie sa fie un motiv de cearta
e din vina ta sau a ei?
hai ca exagerezi laughing)))))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi para foarte rau pentru tine dar sa pleci de acasa nu e bine. daca o sa mai poti suporta cativa ani va fi mult mai bine. nu uita Orice nu te omoara, te face mai puternica. Succeswinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate exista o rezolvare la problemele tale, spune-ne si noua ce se intampla, sa nu crezi ca esti singurul copil care are probleme cu parintii, mai sunt si altii, dar daca nu stim degeaba te sfatuim, si ce sa te sfatuim?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te inteleg perfect! Si in familia mea au existat multe certuri, parintii mei intre ei, eu aveam dese conflicte cu tata (si inca mai am uneori) etc. Si am trecut prin toate astea exact cand aveam mai putina nevoie, si anume in copilarie si adolescenta. Dar am trecut peste ele, nu am fugit de acasa, nu m-am sinucis, ci abia astept sa ma mut, cat mai curand. Nu stiu exact care este problema in familia ta, asa ca nu ma grabesc sa spun ca parintii tai stiu mai bine sau chestii de genul asta. Sunt cazuri in care copiii au mai multa minte decat parintii lor, chiar daca acestia le vor doar binele. Eu te sfatuiesc sa ignori certurile si sa lasi uneori si de la tine, fiindca parintii sunt parinti, n-ai ce le face. Incearca sa nu mai pui totul la suflet si sa mergi mai departe. N-a zis nimeni ca-i usor, dar gandeste-te ca de la 18 ani vei putea fi pe picioarele tale, vei lua singura decizii, fara certuri.
Tocmai pentru ca nici eu nu am avut norocul sa stau intr-o familie linistita, am invatat sa merg pe principiul "Ce nu ma doboara, ma intareste"winking. Asa ca fii puternica si nu comite vreun gest necugetat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa-ti faci niste prietene cu, care sa mai iesi afara. Dar nu in sensul sa iesiti afara si sa le povestesti de cum te cearta a tai, ci sa iesiti sa radeti sa va plimbati.thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Povesti asemanatoare si raspunsuri:
http://yourwebsitestory.wordpress.com/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine nu o crede cred ca e foarte fericit sau un sfant pentru ca la varsta la care suntem e imposibil sa stai numai in casa sau sa faci numai ce zic parintii, nu zic ca nu au dreptate dar ne prea cicalesc si ne tin din scurt prea tare si nu au idee cat gresesc, iar pentru cazurile in care nu te tin din scurt dar nu inteleg anumite chestiica nu numai ca sunt innapoiati ci vor ca si noi sa fim la fel.eu am 22 de ani iar in toti anii astea am avut un chin din simplu motiv ca seman la caracter cu mama si nu suporta sa-i spun anumite adevaruri in fatasi diferenta care o face intre mine si fratele meu iar aceste gest nu cred ca are cineva idee cat doare.nimic nu doare mai tare in viata asta decat lipsa de incredere a uni parinte si cand arunca niste vorbe fara sa gandeasca, pentru cei care nu stiu va zic eu. e ca si cum esti singur pe lume si nimeni nu te cunoaste si esti neajutorat si nu poti face nimic pentru tine. e cel mai urat sentiment pe care pot sa-l simt.FOARTE URAT SENTIMENT DIN LUME!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine nu o crede cred ca e foarte fericit sau un sfant pentru ca la varsta la care suntem e imposibil sa stai numai in casa sau sa faci numai ce zic parintii,nu zic ca nu au dreptate dar ne prea cicalesc si ne tin din scurt prea tare si nu au ideie cat gresesc,iar pentru cazurile in care nu te tin din scurt dar nu inteleg anumite chestiica nu numai ca sunt innapoiati ci vor ca si noi sa fim la fel.eu am 22 de ani iar in toti anii astea am avut un chin din simplu motiv ca seman la caracter cu mama si nu suporta sa-i spun anumite adevaruri in fatasi diferenta care o face intre mine si fratele meu iar aceste gest nu cred ca are cineva ideie cat doare.nimic nu doare mai tare in viata asta decat lipsa de incredere a uni parinte si cand arunca niste vorbe fara sa gandeasca,pentru cei care nu stiu va zic eu.e ca si cum esti singur pe lume si nimeni nu te cunoaste si esti neajutorat si nu poti face nimic pentru tine.e cel mai urat sentiment pe care pot sa-l simt.FOARTE URAT SENTIMENT DIN LUME!

| JustAlice a răspuns:

In primul rand nu o baga in seama sau spune-i ca te vei schimba. ea va sti ca trebuei sa astepte...mai este si chestia sa ii spui ca e din cauza varstei
incearca sa ii faci pe plac si sa ii spui ca iti pare rau daca ai suparat-o
si eu am probleme cu mama mea dar fac in felul asta si ma inteleg cu ea.

pup! Succes!