| visatoare a întrebat:

Am si eu o mare problema si as dori cateva sfaturi, chiar mi-ar prinde bine.Sa incep povestea mea de dragoste cu un final amagitorcrying :Vara trecuta am cunoscut un baiat si a fost dragoste la prima vedere( doar din partea mea, ca el nu cred ca m-a iubit desi m-a facut sa cred asta). Ne-am combinat, apoi dupa cateva zile el a plecat la lucru in alt oras (care macar nu era in acelasi judet cu orasul unde locuiesc, nici in aceeasi regiune), dar in fine eu nu tineam cont de distanta, eram dispusa sa il astept pentru ca venea de Sarbatori acasa.Cand a ajuns acolo, nu dupa multe vreme a primit-o si pe fosta lui prietena sa stea la el(domn'shoara este din acelasi oras cu mine, dar avea rude acolo. Oricum are o faima ce lasa de dorit). Ziua cand era la lucru vorbeam intr-una, dar seara pauza...presimteam ca exista alta la mijloc, ii reprosam, dar el imi nega, zicea ca inventez eu totul pentru ca nu il iubesc, etc.Intr-o seara l-am sunat si mi-a raspuns pitipoanca aia si mi-a vorbit foarte urat.Am recunoscut-o dupa voce si am asteptat sa vina a doua zi stiind ca el va merge la lucru si sigur ma va suna.Asa s-a si intamplat, dar el tot nu recunostea atunci cand i-am cerut socoteala.Am inceput sa plang si i-am zis ca nu o sa il mai caut ca ii sterg numarul si sa ma lase in pace. El tot insista ca ma iubeste si ca nu vrea sa ne despartim, dar eram decisa sa il uit. Vreo cateva zile nu ma mai cautat, dar apoi(aia i-a facut probleme si a plecat de la el) intr-o dupa amiaza am primit un masaj de la un nr"ce faci draga?"; am intrebat cine este si mi-a zis ca e el.In clipa aceea au revenit toate sentimentele(mentionez ca incepusem sa il uit, chiar nu ma mai gandeam la el) si asa am inceput sa vrajim din nou.Eram asa de fericita, simteam ca e viata mea, dar dupa cum se zice fericirea nu tine mult.Au urmat multe certuri, pentru ca aflam ca ma mintea, vrajea cu altele, dar el nu recunostea nimic, zicea ca sunt nebuna, ca sunt geloasa, dar atunci cand iubesti n-ai cum sa nu fii geloasa mai ales cand prietenul iti da motive. Vorbeam la telefon ore in sir, ne vedeam la web dar nu era de ajuns, el nu se multumea doar cu mine, nu era zi in care sa nu ma minta(ah, el abia dupa vreo luna si ceva a recunoscut ca a stat aia la el o saptamana), sa nu greseasca cu ceva.Plangeam la telefon si el se amuza, vroiam sa o termin cu el dar nu ma lasa inima, mereu el ma vrajea si il iertam.Am trecut cu vederea peste multe greseli, speram ca se va schimba.Era totul pentru mine!
Au trecut lunile si el a venit acasa.In prima zi totul a fost precum in basm, ne sarutam, ne imbratisam, eram cea mai fericita ca il am alaturi de mine dupa vreo patru luni. A urmat si a doua zi, atunci cand am facut cea mai mare greseala:m-am daruit lui, fiind primul baiat din viata mea; in urmatorea zi nu a vrut sa ne intalnim, pe motiv ca era obosit, apoi de Ajun cand trebuia sa vina la mine acasa "cu colinda" m-a sunat si mi-a zis:"e prea devreme sa vin la tine, nu ne cunoastem bine, vezi ca seara asta am alta treaba mai importanta decat sa ma intalnesc cu tine, etc!" A fost un soc pentru mine, plangeam, regretam ca am fost asa de naiva si am crezut in vorbele lui.Il tot sunam dar nu imi raspundea(pe urma am aflat ca s-a intalnit cu alta). Jura ca ma iubeste, ca nu o sa ma paraseasca, nu a tinut cont ca el a fost primul baiat din viata mea am asteptat 19 ani si ceva sa se intample, dar i-am daruit virginitatea unui baiat care nu a meritat! A urmat si Craciunul, fiind slaba din fire am acceptat sa ne intalnim ca sa vorbim, speram ca o sa se intoarca din nou la mine, eram orbita, dar am gresit din nou, in prima zi si in a treia, culcandu-ma din nou cu el.Sincer gandeam ca poate asa o sa il aduc inapoi la mine, dar de fapt am facut o mare prostie.Am fost folosita si apoi aruncata. Dupa toate astea, m-a mai sunat de cateva ori sa vada ce fac, c ironic! eu sufeream si el se distra cu altele.Au trecut si sarbatorile iar el a plecat(de Revelion macar nu a avut bunu simt sa imi spuna la multi ani!)o perioada nu am mai vorbit, apoi a inceput din nou sa ma caute si asa au inceput jignirile:ca sunt proasta ca am crezut in el, ca el dorea doar sa ma aiba la pat, ca nu ma suporta, ca nu simte nimic pentru mine, ca m-a inselat si alte lucruri dureroase.Insa uneori cand ma suna imi vorbeste frumos, imi zice ca ma iubeste, ca ii pare rau(stiu ca zice doar la misto, ca sa sufar )simt ca innebunesc, la ore nu sunt atenta, nu stiu ce sa mai fac. Vreau sa il uit dar nu pot! stiu ca nu e bine ca ii raspund, multi mi-au zis asta, dar nu ma pot abtine, tresar de fiecare data cand vad ca primesc ceva de la el.
De ce trebuia sa mi se intample toate astea mie? de ce trebuie sa sufar mereu? sunt asa de naiva, cum am putut sa il cred? trebuie sa fac tot posibilul sa il uit, astfel o sa ma distrug, trebuie sa am putere sa nu ii mai raspund la tel si la mesaje; nici macar nu pot sta cu altcineva, am senzatia ca voi fi mintita si inselata din nou.Va doresc din tot sufletul sa nu treceti prin ce am trecut eu; uneori imi doream sa mor pentru a scapa de suferinta, mi-e ciuda ca si-a batut joc de corpul meu, ca nu i-a pasat de nimic!
Doamne, da-mi putere sa il uit!

Răspuns Câştigător
| Stefania a răspuns:

Buna, ai fost un om f bun cu el, dar cand te va suna sau iti va scrie mesaj fa urm pas:gandeste-te la cat rau ti-a facut si cat mai suferi si acum din cauza lui! asta trebuie sa-ti fie in cap, un sfat as dori sa-ti dau:gaseste ceva cu ce sa-ti ocupi timpul liber, nu mai intoarce capul inapoi, impuneti asta tie insuti! ridica capul si priveste inainte! viata e frumoasa, sa stii, bafta.

14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, imi pare rau pentru ceea ce ai patit, de asta mi-e frica si mie sa ma daruiesc iubitului meu ca nu vreau sa se foloseasca doar de mine, dar nu stiu daca ma minte au nu.nu stiu ce sa fac; eu zic ca acel baiat nu te merita, nu merita nicio lacrima de-a ta, daca ai facut dragoste cu el ai facut-o din iubire, greseala a fost a lui nu a ta pentru ca tu te-ai daruit persoanei iubite dar el nu a stiut sa te aprecieze pe tine si ceea ce ai facut pentru el, uita-l.Chiar daca a fost primul din viata ta, ai sa vezi ca mai sunt baieti care stiu sa iubeasca cu adevarat o fata, dar ai mare grija pe viitor sa nu te increzi in oricine ca multi baieti sunt perversi si te aburesc numai sa cedezi.Trebuie sa fi tare si sa treci peste, asta e, fapta e consumata.Sa nu il mai bagi in seama si daca te cauta, ignora-l total.

| Elena1234456 a răspuns:

Trista povestea ta sad. baiatul asta chiar nu merita. Te sfatuiesc sa ii ignori total apelurile, evantual schimba-ti numarul de telefon. Incearca sa nu te mai condamni, eventual iesi in oras cu prietenii, nu se stie niciodata de unde poti trage lozul castigator happy.

| Elena1234456 a răspuns:

Uite un site care ar putea sa te ajute: www.povesteata.eu - sunt multe fete care au patit acelasi lucru ca tine :(. Nu strica sa asculti si povestile altor oameni.

| Mya a răspuns:

Nu te descuraja! Ai trecut prin asta, e un pas spre maturizare, suferinta face parte din viata noastra.Sunt multe cazuri de genul acesta, nu esti singura naiva. Dar asta te va face mai puternica si te va invata sa te respecti mai mult, iar pe viitor sa nu te mai lasi "vrajita" cu usurinta.Trebuie sa incetezi sa-i mai cedezi. Timpul iti va vindeca ranile, dar trebuie sa ajuti.Desi nu-ti doresti, ai nevoie de o alta iubire, iti va fi mai usor, iti va tine gandurile departe de fostul.Nu uita ca dupa orice experienta urata, urmeaza ceva bun!

| Crisu_8081 a răspuns:

Din pacate, stiu prin ce treci...si nu doresc asta nici celei mai jalnice femei din lume.Este foarte dureros, iti distruge increderea in altii si, mai ales, in tine insuti si te termina psihic.Tot ce pot sa-ti spun este ca timpul le rezolva pe toate, insa depinde numai de tine.Trebuie sa ai vointa si demntitate, si anume, nu-i mai raspunde la mesaje, le telefoane...sa se duca fix in aia de l-a facut! Este un nesimtit si un nenorocit, fii sigura ca asa isi bate joc de o gramada de fete, nu esti singura lui victima.Intr-adevar,ti-a placut de el, dar pentru ca a fost primul din viata ta nu inseamna ca trebuie sa-l iubesti pana la moarte.Sunt o gramada de pesti in balta si intr-o zi il vei pescui pe cel potrivit tie.Nu regreta ca ai fost naiva, esti la varsta potrivita pentru naivitate si ce s-a intamplat este un plus de experienta pentru tine, iar altadata nu te vei mai lasa prada unui animal ca ala. El va primi ce merita intr-o buna zi si atunci isi va aminti ca si-a batut joc de cine nu trebuia, de obicei asa se intampla.Viata merge mai departe, nu ai cum sa iubesti o persoana care si-a batut joc de tine.Capul sus si nu te mai gandi la moarte din cauza unui ratat.Nu esti nici prima, nici ultima care a patit asa ceva si iti spun din experienta mea ca pe viitor acest lucru te va schimba si vei vedea altfel lucrurile.Nu te razbuna, nu te omori, nu te mai intrista! Meriti mult mai mult de atat! Ai grija de tine, nu te neglija din cauza acestei experiente neplacute si zambeste.

| buldog a răspuns:

Si eu am trecut prin ceva asemanator, daca vrei sa stii poti citi la intrebarile melehappy
Sunt doar doua, este vorba despre cea mai lunga!
Acum, de ce te rezumi doar la el? Lumea asta e plina de baieti mult mai merituosi decat respectivul! Nici macar nu merita sa fie baiat... Oricum stai linistita ca Dumnezeu nu doarme!
Abtine-te sa mai vb cu el(prin mesaje, mess sau telefon)! Ochii ce nu se vad, se uita. Incearca sa iti faci noi prieteni, noi anturaje pentru. ca prin acele grupuri trebuie sa exista un baiat care sa te atraga macar putin!
NU face marea greseala sa il mai ierti, sau sa te mai culci vreodata cu el!
Acum ca l-ai vazut cum este, ca i-ai vazut cu adevarat fata, ignora-l complet!
O sa fie ceva mai usor, pentru ca sunteti la distanta!
Stiu ca nu iti vine, ca iti e greu si ca esti curioasa de "ce ar mai spune" daca nu ar fi la ignore pe mess... dar da-i ignor cum vezi acest post! O sa te ajute!
Baiatul ala nu te merita! Nu incerca sa te razbuni, doar gandeste-te bine de acum inainte ce baiat alegi! Continua sa pui suflet, caci altfel nu vei simti iubirea, chiar daca risti!
Mai intai cunoaste baiatul bine, apoi dedica-te lui!
Bafta!
Da-mi un mesaj cu id-ul taw daca vrei sa mai vorbim!

| cristi a răspuns:

Intradevar trista povestea ta. ce n-am inteles asta cu "ma vrajea din nou". cuvantul pe care l-ai tot folosit "naiva", este cel corect, din pacate, nu esti singurul caz de genu care il aud.cu gramada am auzit, cred ca dincolo de iubire in ziua de azi cand toata lumea e parsiva si profitoare si etc. trebuie sa mai gandesti si cu mintea nu doar cu inima, si de preferat inainte sa te arunci cu capul inainte

| Just kidding a răspuns:

Buna sad f trista intr-adevar povestea. Stai linistia ca o sa treci peste acest moment, si eu incerc sa il uit pe primul baiat din viata mea care nu cred ca ma merita. O sa fie bine, noi meritam altfel de baietii, cred ca a meu si cu a tau de pot lua de mana oh go on laughing) :*!

| mrrry a răspuns:

Imi pare raustraight face uita-l, schimbati neaparat nr d telef sa nu isi mai bata joc d tinesad altfel o sa iti "distruga" viitoru` p plan sentimantalstraight face sau poate chiar viata dat fiind faptul ca il iub atat d multstraight face.

| Medis a răspuns:

Problema a fost ca uh ai tinut foarte mult la el, si el ti-a simtit slabiciunea si si-a batut joc de tine. sincer imi pare foarte rau pentru tine... stiu ca am patit si eu asa, tineam foarte mult la el si el doar si-a batut joc, din fericire am fost 1 secunda desteapta si nu m-am culcat cu el... De acum incolo ai mare grija ce faci; si bine zice o zicala: frumoasa e noaptea, cu ceru instelat si proasta-i fata ce crede intr-un baiatwinking.
Take care happy.

| visatoare explică:

E ff greu...Nu am o prietena alaturi, toate imi sunt alaturi numai la bine; am inima sfasiata, plang intr-una.Azi m-a sunat dar nu i-am raspuns, o sa imi schimb si numarul.multumesc pentru sfaturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toti baietii sunt la fel.Cred ca trebuie ' sa depui mai mult efort ca sa il poti uita.Nimic nu e imposibil.Cum a spus si Sol iti poti schimba nr de tel.Si sunt destui baieti din care poti sa alegi.Esti tanara...asa ca incearca sa faci orice altceva care sa nu iti aminteasca de idiotul ala! Ceea ce nu inteleg este cum ai putut sa il crezi desi te-a mintit de atatea ori.Si cea mai mare greseala cred ca a fost faptul ca i te-ai daruit. Dar asta este.Viata merge inainte, deci si tu trebuie sa lasi totul la o parte si sa mergi inainte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita'l si pirveste viata inainte... e mai bie asa:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare f.rau pentru tine pe bune, am fost si eu intr-o situatie dinasta dar eu nu am acceptat sa ma culc cu el, dk m-ar fi iubit m-ar fi inteles, sa stii ca timpul le rez p toate, incearca si u sa faci ceva sa te distragi, nu e unicul baiat p lumea asta