| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. HELP! Dau FUNDA! Anul trecut, am cunoscut pe net un baiat, cu care ne-am si combinat. Dupa o luna, i-am dat papucii fiindca trimitea cate comentarii la multe fete de pe facebook gen: "frumoasa. pup..." etc. Ma rog, au fost mai multe motive pentru care m-am despartit de el. Problema e ca, din octombrie 2011 pana acum, ma tot suna cu nr ascuns, imi trimitea mesaje pe fb, imi trimitea apeluri si ma ruga sa fim din nou impreuna. Eu nu am acceptat, fiindca eu, pe parcurs m-am indragostit de alt baiat si chiar nu mai vroiam sa traiesc trecutul. I-am spus ca daca vrea am putea ramane amici...sa ne ajutam la teme etc. El a acceptat insa inca imi mai zice "iubita". Nu stiu ce sa mai fac. I-am dat si ignore pe mess, dar simt ca nu mai pot scapa de el. Ce sfat imi dati? Ce-as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| theQuest a răspuns:

Varianta 1 : Ii explici frumos cum sta treaba sa te lase in pace si sa ramaneti DOAR amici si atata fara sa iti mai zica "iubita" etc.
Varianta 2 : Ii dai block pe FB iti schimbi nr de telefon sau nu raspunzi cand te suna pe nr ascuns.
Varianta 3 : iti pui iubitul sau pe oricine altcineva sa il bata ca sa se invete minte

5 răspunsuri:
| Ronnie35 a răspuns:

M-am*

| Pustiu_5416 a răspuns:

1.Trateazal cu indiferenta
2.Schimbati nr de telefon si dai block pe FaceBook si ignore pe mess
3. Daca incepe sa se comporte mai rau spune-i iubitului sau parintilor sa ia masurii

| PheshteooGabriela a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca ar trebui sa ii explici ca nu iti mai place de el si ca esti indragostita de altcineva, iar poate acest lucru' il va face sa inteleaga de ce nu vrei sa fii cu el. Sper ca sfatul meu sa te ajute happy

| BiaaBoo a răspuns:

Da'i block pe facebook, pe mess da'i ignore si din adress book si. cu nr de tel. ori iti schimbi cartela, sau in cazul in care ai abonament suna si tu la Cosmote/Vodfone/Orange [pe care esti tu] si vorbeste cu ei. spune-le despre problema ta sau renunti la contract. happy :*.

| xBiscuitele a răspuns:

Am exact aceiasi problema ca tine(in afara partea cu amici) ma rog daca tine asa mult la tine de ce nu-i gasesti o iubita ca sa te lase in pace..stiu ca nu este usor dar la cum ai povestit asta e cam singura varianta