| Alexandrap17 a întrebat:

Am o problema. In 3 ianuarie, am fost la prietenul meu. Eu sunt virgina, am 16 ani, si "ne-am jucat" si el si-a frecat penisul de vaginul meu, insa fara penetrare, si nu a ejaculat dupa, pentru ca ne-am oprit. Vreo sansa sa raman insarcinata? Adica posibil sa apara acel lichid preejaculator fara ca dupa sa urmeze ejacularea propriu zisa? El nu a mentionat nimic, dar imi e teama. Eram in a 2-a zis dupa terminarea menstruatiei. Astept raspunsuri serioase, va rog. Multumesc!

14 răspunsuri:
| Pacala a răspuns:

Ești virgină dar te mănâncă... groaznic. Dacă tu n-ai habar că nu poți rămâne însărcinată în a doua zi după terminarea menstruației, de ce pui mâna pe gigelul băiatului? Nu vă duce mintea deloc pe unele dintre voi...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Doar voi ştiţi EXACT ce & cum aţi făcut :(

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Poti fi 100% linistita.In conditiile descrise este imposibila instalarea unei sarcini.Joaca voastra s-a intamplat intro perioada in care organismul tau nu este apt pentru procreere.

| Emilian65 a răspuns:

Daca erai in a doua zi de dupa menstruatie si te-ai jucat cu prietenul fara penetrare si ejaculare, sansele de a ramane gravida sunt mici.

| LoveSleep a răspuns:

Eu la 16 ani mă jucam cu jucării. (De-alea de plastic și de pluș).
De la alea sigur nu rămâi însărcinată.

Oricum, mama mereu îmi spunea: Dacă nu știi să te joci, îți iau jucăriile!
Așa că fata mea...

| Dariusuu a răspuns:

Recomand să faci un test de sarcină. Chiar dacă eşti virgină ai putea deveni mamă.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci...nu e nevoie sa scriem romane.
Un răspuns sigur: nu ești insarcinata!
Dar pe viitor ai grija
Bafta happy

| Țoglă a răspuns:

Da! Mergi la un ginecoloc repede.
Acel lichid preejaculator conține spermatozoizi și poți fii mamă chiar dacă ești virgină.

| Sidonia07 a răspuns (pentru Țoglă):

DAca spermatozoizii zboara si se numesc supermen..atunci draga mealaughing esti gravida!

Răspuns utilizator avertizat
| Sidonia07 a răspuns:

Documenteaza te mai bine si, data viitoare ai grija cu jocurile!

| Clivaj a răspuns:

...te auzi ce spui? laughing

| Alexandrap17 explică:

Nu am simptome ca si cum as fi, dar am citit pe internet intamplator ca e posibil si m-am speriat. Desi sper sa nu se fi intamplat nimic.

| Sidonia07 a răspuns (pentru Alexandrap17):

E asa de simplu sa dai search...trebuie sa te informezi inainte, nu crezi? pe langa asta esti mica!