| CentyLox a întrebat:

Deci azi gen am frecat penisul pe langa vaginul fetei care era uda si eu nu am avut lichid seminal pe penis, ci inainte sa fac frecarea propriu zisa si nu m-am masturbat in aceeasi zi. Vreau sa stiu daca fata poate ramane gravida, este virgina.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De unde sa ramana? Crezi ca s-a teleportat sperma care oricum a fost inexistenta din ce povestesti? Crezi ca gata daca se ating 2 organe genitale IN EXTERIOR automat ramane fata gravida?! laughing) Pune mana si citeste despre reproducere ca e jenant sa n-ai cele mai mici baze

| CentyLox explică (pentru Adry05):

Pai si daca fara sa stiu penisul era foarte putin umed cu lichidul preejaculator

| Adry05 a răspuns (pentru CentyLox):

Si?! Daca era umed ce? Ti se pare ca fecundarea ovulului se face in afara vaginului? Pune mana si citeste ca esti paralel

| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa practici masturbara cat mai departe de pasarica fetei, ca sa nu risti un accident.

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice fata indiferent daca este virgina sau nu poate sa ramana insarcinata in cazul in care :
-- are ciclu menstrual
-- daca intretine sex real, sau daca este masturbata cu penisul, ori cu degetele manjite cu sperma si acest lucru se intampla/are loc IN TIMPUL celor 5-6 zile ale PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual
-- SI NUMAI daca SPERMA este ejaculata/sau introdusa in mod cert/sigur in vagin in una dintre ZILELE FERTILE.
Fara a sti/cunoaste informatiile privind tipul ciclului, data la care a inceput menstruatia, care este lungimea ciclului de obicei, data la care a avut loc joaca sexuala, este practic imposibil de formulat si oferit un raspuns sigur si mai ales corect. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a fost penetrare si nici ejaculare in vagin nu oate sa ramana gravida.

| Andreeush a răspuns:

Nu are cum.

| DaniGl a răspuns:

Nu are cum sa ramana, daca nu a existat penetrare și ejaculare în interior.