| melynda a întrebat:

Am o problema. luna trecuta cand am fost la menstruatie am facut sex cu prietenul meu. a ejaculat in mine. am terminat menstruatia.au trecut doar 2 saptamani si mi-a venit iar. m'a tinut vreo 5 zile dar au curs doar cativa stropi ...luna asta in 16 trebuia sa imi vin normal si nu mi-a venit... ce s-a intamplat? se poate sa fiu gravidA? va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fii insarcinata si sangerarea aceea putin abundenta sa fii fost o sangerare de implantare a sarcinii (seamana din toate punctele de vedere, mai putin momentul - de obicei apare mai aproape de data calculata a menstrei).
Poate fi si o sangerare de ovulatie care sa se semnifice o dereglare hormonala (desi e cam lunga). Trebuie sa faci un test ed sarcina cel mai devreme in dimineata de 23 din prima urina de dimineata, sa-l repeti pe 27-28 daca este negativ si sa te duci la ginecolog.

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Esti la menstruatie si nu folosesti prezervativ!? Serios?
Nu stiu daca poti sau nu sa fii gravida, dar exista si acesta posibilitate. Fa un test de sarcina!happy

Răspuns utilizator avertizat
| melynda explică:

Am facuut testul si a iesit negativ

| blondutza94 a răspuns:

Crede-ma melynda ca sunt in aceashi situatzie numa ca eu mu am facuut ca tine si nu a ejaculat in mine.nu stiu ce sa zic.asteapta maxim 10 zile daca nu iti vine si dupa aia fatzi un test de sarcina.Eu asa am sa fac... mie trebuia sa imi vina pe 17 si nu mi-a venit. Dar dureri de burta ai sau de spate? daca vrei vb mai multe in particular

id meu:bebe_mik_oana

tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai? nu ati folosit un prezervativ ceva? dinc ate stiu eu, ai putea sa ramai gravida daca a ejaculat in tine.Nu trebuie sa te sperii dar trebuie sa consulti un doctor cat mai repede posibil. Urgent!

| butterfly11 a răspuns:

Buna.In primele 5 zile inaintea menstruatie si dupa primele 5 zile de dupa menstruatie nu este indicat sa faci sex mai ales neprotejat pentru ca este cel mai probabil sa poti ramne insarcinata. Te sfatuiesc sa faci un test de sarcina pentru orice eventualitate.