| Sava131313 a întrebat:

Salut, am o problema...
Luna trecuta mi-a intarziat ciclul 2 zile si a venit in 22 ( trebuia in 20 )
Dupa ce am trecut am facut sex neprotejat in perioada fertila, dar nu s-a terminat absolut deloc in mine!
Acum e data de 24 si inca nu a venit ciclu... cat mai poate intarzia?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Faptul ca ai avut sex neprotejat, sau fara ejaculare in vagin, nu inseamna ca ai fost ferita de o sarcinba, dimpotriva, te-ai expus acestui risc, maia les daca ai facut sex in perioada fertila si au fost partide consecutive de sex, unde intotdfeauna ramane pe teava sperma, care se scurge in vaginul fetei, imediat cum penisul este reintrodus.
Fa un test de sarcina DUPA 7 zile de intarizere!

Ori, daca stii data exacta cand ai avut ultima partida de sex, poti sa faci un test de sarcina DUPA 21 de zile, ca sa fie facut corect.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fara sa prezinti date privind caracteristica ciclului tau menstrual si anume cea de a fi REGULATA sau NEREGULATA si deasemene informatia si mai importanta, privind lungime medie a ultimelor 5-6 cicluri menstruale, (mai scurte sau mai lungi de 28 de zile) NU se poate oferi un raspuns obiectiv, cert si catusi de cat corect. Cu exceptia Mamei Omida, in mod sigur nimeni atcineva de pe acest site, nu are capacitatea paranormala de a reusi sa ghiceasca ziua in care s-ar putea sa porneasca/inceapa viitoarea menstruatie. Sunt cazuri in care intarzierea este foarte scurta de 2-3 zile, dar poate fi si de 6-7 zile, insa uneori, atunci cand in organism s-au produs dereglari hormonale intense, intarzierea se poate prelungi incat sa ajunga chiar si la cateva saptamani iar/sau uneori chiar si la intarzieri de mai multe luni. Multa sanatate!

| Rareș_Joseph_1990 a răspuns:

Pai ori esti travestit de iti vine ciclu si te cheama Bogdan. dar oricum ciclul cu ketchup nu apare la o data fixa

| Sava131313 explică:

Da dar sunt curioasa cat are voie maxim sa intarzie? Avand in vedere ca luna asta m-am certat mult cu parintii mei si am plans mult si eram stresata