| anamariaiuliana a întrebat:

Am o problema... m-am indragostit de doua persoana deodata stiu ca pare ciudat dar e adevarat ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| loveaholic a răspuns:

Exista momemte cand credem ca suntem indragostite de mai multe persoane si chiar suntem. nu putem cantari de care mai mult, pentru ca dragostea este in interior. lasa timpul sa treaca si poate el va rezolva aceasta dilema. incearca sa te gandesti " Daca ar trebui sa plec undeva pentru totdeauan, pe care l-as lua cu mine?" si lasa-l pe suflet sa decida.

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu esti nici prima si, sigur, nici ultima!
Sa tii un jurnal de observatie asupra voastra, si apoi, sa-l donezi la o instituite de cercetari psihologice, sau cuiva care cerceteaza asa ceva! Dar incearca si sa nu-i ranesti prea tare pe "fericiti".

| Farcas a răspuns:

Alege cu cap pe cea mai potrivita! Gandeste-te langa care dintre cele doua persoane te simti mai bine, mai in sigurantza, mai diferit.Sigur nu amandoua iti duc aceeiasi fericire.
Ia`ti timpul necesar pentru a lua decizia corecta.Bafta

| ÅñdRa a răspuns:

Buna
nu cred ca te'ai indragostit de 2 pers de o datahappy
doar ca ti la amandoua, stiu ca e greu dar trebuie sa alegi o persoana...gandeste-te la cea care tine la tine si care te va aprecia si daca ea e cea pe care tu o vrei si la care ti tu mai multhappy

| Bii26 a răspuns:

Gandeste-te clar si fa alegerea corecta.Cine decizi tu. Dupa un timp vei realiza ca de unul nu iti mai place si ramai doar cu unul.Acela sa fie!
Bafta!

| amantdeokazie a răspuns:

Buna! cam ciudat sa te indragosteti de 2 pers., in opina mea nu ai cum! cred ca este vorba de o dragoste si si un sentiment puternic de simpatie, atractie etc! deci nu confunda dragostea cu sentimentul puternic! parerea mea este sa vezi care din ei se incareaza la dragoste! restul te descurci tu! bafta

| maduts a răspuns:

Trebuie sa te hotarasti care este alesul inimii tale
nu pot fi 2 big grin

| Julienne a răspuns:

Sigur unul este mai bun decat celalalt si cel mai bine ar fi sa iti dai seama care e acela!
Incearca sa faci o lista 'DEFECTE ------ CALITATI'
Si care strange cele mai multe puncte favorabile spre acela ar trebui sa te orientezi!
Mult succes!