| AnonimAcum a întrebat:

TPU am o problema mare! Va rog sa ma ajutati!

Am cunoscut o fata intr-o perioada foarte grea din viata mea, exact in perioada in care o duci cel mai rau si deodata apare si iti schimba viata. Ne-am cunoscut din intamplare si de la niste glume a ajuns mult mai departe! Ne-am indragostit unul de celalalt si poate suna o prostie sau nebuneste dar genul nostru de personalitate se intalneste mai rar. Suntem genul care gandim altfel si ne-am gasit unul pe celalalt si de aceea ne-am indragostit asa repede si suntem ceea ce ne-am dorit mereu de la persoana iubita.

Acum vine adevarata problema! Eu sunt in Italia si ea este in Romania. Eu voi incepe munca in cateva saptamani si nu voi mai putea ajunge in Romania pana in iulie. Nu ne-am vazut niciodata ( poate pare ciudat faptul ca am zis ca ne-am indragostit dar asa este). Tot ce vreau este sa ajung cat mai repede in Romania sa ne vedem! Distanta asta doare enorm de mult si eu nu sunt genul de persoana rabdatoare.

Acum vine intrebarea: Ce as putea face sa o vad mai repede? Avand in vedere ca nici bani nu am pana incep munca si daca o incep nu am voie sa lipsesc. Va rog cat mai multe sfaturi!

Apropo nu am nici 12 nici 15 nici 18 ani, nu sunt un copil. Si nu am cum sa scriu aici toate motivele care prin care m-am indragostit! Deci nu ma intereseaza de cei care vor spune ca nu e posibil sau vor face glume.

Va rog mult! Orice ajutor ar fi foarte important pentru mine!

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Sunt persoane care aşteaptă de ani buni să îşi găsească sufletul pereche, iar tu nu poţi aştepta câteva luni nenorocite?
Este adevărat că atunci cânt iubeşti, răbdarea dispare pentru că îţi doreşti să îi asculţi glasul, să îi priveşti chipul, să o strângi în braţe.
Nu îţi neglija serviciul, nu se ştie ce îţi poate apărea în drum, iar iubirea nu ţine de foame şi nu îţi plăteşte facturile la căldură şi curent.
Acum, depinde de voi dacă distanţa o să vă despartă sau o să vă întărească relaţia.
Ca să treacă timpul mai repede trebuie să ai încredere în tine şi în fiinţa iubită, după aşteptarea cea grea vine şi răsplata.

| AnonimAcum explică (pentru FemeiaPisică):

Ea este dispusa sa ma astepte. A spus ca nu vrea sa dea cu piciorul relatii pe care si-o doreste de atata timp doar pentru cateva luni. Pentru ca eu vreau genul de relatie care il vrea si ea. Vorbim foarte des pe Whatsapp, video call pe skype si desi nu i-am zis nimic incearca sa imi dovedeasca de fiecare data ca imi este fidela si ca ma asteapta. A mai zis ca nu vrea sa auda de cuvantul despartire.

| Lawliet14 a răspuns (pentru AnonimAcum):

Asta da femeie!

12 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Imi amintesti de mine. Sper ca macar la voi sa reziste. E greu sa mentii o relatie la departare, dar depinde foarte mult de ea. Rabdarea este cheia.

| AnonimAcum explică (pentru T0T):

SI eu sper la fel de mult, ea este dispusa sa ma astepte. A spus ca nu vrea sa dea cu piciorul relatii pe care si-o doreste de atata timp doar pentru cateva luni. Pentru ca eu vreau genul de relatie care il vrea si ea. Vorbim foarte des pe Whatsapp, video call pe skype si desi nu i-am zis nimic incearca sa imi dovedeasca de fiecare data ca imi este fidela si ca ma asteapta. A mai zis ca nu vrea sa auda de cuvantul despartire.

| SkyPilot a răspuns:

Daca ai liber in week-end, sari in avion si vii sa o vezi. Sau o aduci pe ea in vizita.
Altfel nu ai alta solutie decat o relatie pe net. Sunt aplicatii prin care va puteti si vedea.

| Lawliet14 a răspuns:

Interesanta povestea ta. Iti doresc mult succes! Ajutor? Pai sa faci autostopul. La tine se rezolva usor problema, sunt sigur ca poti sa o vezi mai repede. DAR CE ZICE? Nu-ti intelege situatia?

| AnonimAcum explică (pentru Lawliet14):

Din contra, imi intelege situatia si a zis sa nu ma grabesc ca ea ma asteapta numai sa imi fie bine. A spus ca nu vrea sa ma grabesc sa fac datorii sau altele ca asteapta, vrea sa ma vada dar nu sa fac datorii. Numai ca este nerabdarea mea prea mare si dorinta imensa de a o vedea... e greu de explicat cum este si ce nasol este. Doar cineva care a trecut prin asta stie cum e...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nasol, asa am patit si eu, dar pana in iulie au inceput sa se coaca fructele si am mai amanat inca trei luni.
Cand am ajuns acasa, nu stiam sa fac altceva decat s-o culeg.
N-a vrut sa se suie in copac...ne-am certat sad
Faci cum crezi tu mai bine! Rabdare!

| cristinela4 a răspuns:

Cam e nasol că nu ai bani, că veneai tu sau ea la tine! Dar dacă vă iubiți cu adevărat atunci veți rezista pînă la vară!

| AnonimAcum explică (pentru cristinela4):

De aceea daca s-ar putea si sa ma imprumut as faceo dar nu am de la cine..asa ca...

| AnonimAcum explică:

Va multumesc tuturor pentru sfaturi si ca ati fost intelegatori! V-as da la funda si sa va evaluez raspunsurile dar sunt membru junior pe contul acesta!