| aylyn a întrebat:

As vrea sa stiu daca prin intermediu acestei tehnologii "internetul" doua persoane se pot indragosti? eu cred ca m-am indragostit si nu stiu daca si persoana respectiva simte ceva pentru mine. Oare este posibil sa ma fi indragostit? Credeti ca asa ceva se poate intampla cu adevarat?
Va rog din suflet sa raspundeti cu sinceritate!

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, aparentele insala de multe ori din pacate, depinde... e posibil sa te indragostesti pe net, dar se poate ca nu tot ceeea ce pare chiar sa fie asa, de iubit poti iubi atunci cand esti alaturi de pers respectiva si traiesti o relatie reala, nu virtuala, daca va intalniti, sigur k poate fi o relatie intre voi daca sentimentele sunt reciproce, acum sincer esti indragostita de o imgaine care a facut-i despre el, dar realitatea poate fi foarte diferita...

| catthshshshs a răspuns:

Leinad are dreptate...mare atentie la persoanele de pe internet. Pot fi persoane foarte dragute dar poti fi si niste esecuri ale naturii...Succeswinking

| fabiola a răspuns:

Te poti indragosti dar nu poti iubi. Dragostea se simte, nu se scrie!

kratos
| kratos a răspuns:

Eu cu sotia mea ne-am intalnit pe netlog si relatia este una solida si sper sa ma tina cel putin 50 de ani de acum incolo. Iti urez succes si sa stii ca sufletul pereche apare cand nici nu te astepti.

| zanabuna a răspuns:

Eu l-am cunsocut pe pr meu tot dupa un site. avem 8 luni impreuna si este totul f ok.cred mai mult k sigur k doua pers se pot indragosti pe net. dar f mare grija.
o prietena de-a mea s, a indragostit de un timp care la cunoscut tot prin intermediul netu-lui...insa el a facut decat sa isi bata joc de ea.era insurat, avea un copil,(toate astea ea nu le stia)si asa au trecut 2 ani ...numai dupa trecerea timpului a aflat adevarul si a suferit f mult/...asa ca ai grija.kiss

| paul0013 a răspuns:

Depind...adica depinde de persoana... ce stii desprea ea sigur... e mai rar acest lucru... dar poate fi si iubire dar cele/cei mai multi vau o relatie ''reala'' si va tin doar sa nu se plictiseasca... dar poate fi dar daca avanseaza adica ok va iubiti dar intalnitiva... e altceva cand vorbesti cu o persoana fata in fata... oricum succeswinking

| malina444 a răspuns:

Un exemplu bun pentru asa ceva este chiar varul meu
s'au cunoscut pe internetthinking s'au intalnit. s'au placut
dupa 2 ani s; au casatorit
iar acum asteapta o fetita impreuna...deci.se poate:d
sau. poate aparentele inseala. cel imi bine ar fi sa te intalnesti cu persoana respectiva.sa vedeti daca va intelegi bine sau nu, va simtit bine unul in compania celuilalt. e altfel cand vorbiti pe net si altfel cand vorbiti fata in fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi acum depinde. Eu am patit-o sa se indragosteasca cineva de mine pe net dar problema a fost distanta dintre noi. Ce sa zic...trebuie sa vorbesti cu X sa vezi daca iti impartaseste sentimentele ca altfel pui suflet si o sa te doare mai incolo. Ai grija, sa nu pui suflet daca nu esti sigura.