| Maria1927 a întrebat:

Am o problema ma cicaleste prietenul vorbindu-mi despre baieti, insa eu nu fac nimic.Cum ar putea sa-l dezvat de asta?

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Probabil tu esti frumoasa si el este gelos.
Si chiar daca tu esti o fata serioasa, el nu inceteaza sa-si manifeste gelozia, nu se poate abtine!
Asa ca o sa-l rogi sa aiba completa incredere in tine, asa cum ai si tu in el si sa nu te jigneasca cu banuielile lui, pentru ca strica tot ce este mai frumos in relatia voastra!
Poate va intelege ca tu ai sufletul curat si ca greseala e numai in mintea lui!

| ElenaSA a răspuns:

Adica nu te simti vinovata cu nimic. E posibil sa faci ceva fara sa fii constienta ca este ceva gresit? Adica sa fii vorbit mai mult cu alta persoana, sa fii privit mai mult alta persoana, fara sa fii interesata totusi de ea. Sau poate tu esti privita insistent de cineva.Cine stie? Tu spune-i ca nu te simti vinovata cu nimic si roaga-l sa-ti spuna daca are ceva concret sa-ti reproseze.

| névtelen a răspuns:

Pai nu prea poti sa il dezveti, dar poti vorbi cu el despre asta si sa ii spui ca te deranjeaza subiectul asta ca tu stii si poate stie si el ca nu te intereseaza nimeni in afara de el.