| everythingiseasy a întrebat:

Am o problema mai copilareasa asa.
Imi place de un tip care are aceeasi varsta ca mine(16) doar ca e mai mare cu 5 luni dar nu se prea observa pe comportamentlaughing
Am tot vorbit si vorbim,el mereu ma suna si imi trimite mesaje si el mereu "intra"pe mine pe mess, fb.A vrut de multe ori sa imi atraga atentia, cand eram intr-un cerc de prieteni vorbea doar cu mine si e chiar de treaba tipul.Dar cand suntem cu prieteni nu vorbim deloc ba chiar a batut un apropo ca ar trebui sa ne gasim fiecare cu altcineva cu care sa vorbim cand suntem in public pentru ca nu vrem sa dam de banuit.De vreo luna tot vorbim in fiecare zi, cum as putea sa il "imping"involuntar sa fie ceva mai mult? Niciunu nu recunoastem ca ne placem ci ca suntem doar prieteni.E din cauza a cea ce ar putea spune prieteni nostri(avem un cerc comun de prieteni)
Si pe mine pur si simplu ma mananca chestia asta sa nu fiu si mai apropiata de el de cat sunt acum. Sfaturi?:-s

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Baiatul tau se pare ca este un copil fara minte, dar fudul. Nu ai ce face cu el. La varsta ta este minunat si normal sa te indragostesti, dar nu este normal sa ascunzi o eventuala relatie.

| supradozadenebunie5 a răspuns:

Daca va place unul de celalalt ar trebui sa recunoaste-ti pentru ca la urma urmei nu conteaza ce spune gura lumii conteaza sa va intelegeti voi bine si atat

| VreauSaRad a răspuns:

O sa va accepte in cercul de prieteni si daca sunteti impreuna, chiar ar fi indicat sa faci primul pas

| BabyThisIsMe a răspuns:

Mi se intampla acelasi lucru sad (aproape, in afara de faza cu ascunsul de lume). Suntem mult prea orgoliosi ca sa recunoastem ca ne placem

| Domnishoarathadulcedeea a răspuns:

Pai spune-i ce simti pentru ca vretisa fiti mai mult de cat trebuie...si asa poate iti va raspunde la sentimente

| Xerilix a răspuns:

Am patit si eu cv asimilar.Si el mi-a spus ca ma place si ar vrea sa fie cu mine.Dar incearca tu, poate o sa fiti impreunawinking