| Mihaelamn6450 a întrebat:

Am o problema. Mereu ma atasez repede de baieti si pun totul foarte aproape de suflet si uneori chiar incep sa imi placa dar cand totul nu merge conform asteptarilor mele incep sa ma distantez chiar daca incerc sa nu le fac oricum. Nu mai vorbim pentru ca asa simt ca trebuie sa o fac din nou si el nu ma intelege si asa se termina fiecare relatie. Ce ar trebui să fac?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa te maturizezi, fiindca nu poti sa-ti faci planuri si sa ai asteptari asa cum vrei tu, ca baieti nu-s papusi sa fie manipulati, ca sa faca ceea ce doresti tu, ei au dreptul la propriile decizii si actioneaza, asa cum cred de cuviinta.

| Goete a răspuns:

Pui doar la suflet sau si in alta parte?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca esti o persoana usor impresionabila si copilaroasa.

Te distantezi deoarece simti probabil ca ai dat-o in bara si ca vina e la tine si nu vrei sa mai fi expusa greselii.

Sfatul meu ar fi sa admiti ca toti gresim, inclusiv tu, iar fuga, distantarea de o problema sau persoana, nu este o solutie.

| kaze157 a răspuns:

Dă-mi un mesaj.