| livixd a întrebat:

Heei all. acum 1 an si ceva am cunoscut un baiat pe un site de socializare e distanta intre noi cam 94 de km. am fost impreuna din iulie pana in noiembrie ..bine ne-am vazut nu a fost relatie virtuala. eram apropiati mereu punea suflet mult cand vedea ca incerc sa ma distantez cu toate ca ne-am despartit acum 3 luni am aflat ca el e cu o fata. si i-am zis ca de ce i-a placut sa se joace cu sentimele mele mi-a zis ca stie ca tin la el si ca nu a avut intentia de a ma ranii si ca mereu va exista un strop de atasare intre noi 2. mereu dau de el. din intamplare. tin la el foarte mult si de fiecare data cand vorbim imi dau lacrimile sunt o copila am 17 ani el are 19 si nu stiu de ce m`am atasat asa de usor de el... tin la el foarte mult si acum simt ca e o parte din mine mereu ma cauta pe mess sa vorbim si imi cere web. sunt tot suparata de cand am aflat ca are prietena ce sa mai fac oare sa imi revin nimeni nu ma intelege dintre totii prieteni pe care ii am. Dau funda fara jigniri

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu am nici cea mai mica intentie sa te jignesc,dar prietenii tai au dreptate.
Tu plangi pentru ca vroiai sa fii rezerva unui baiat?
De ce,ce-ti lipseste?
El,imatur si neserios,s-a jucat pe net fara sa ia in calcul nevoia ta de afectiune si disponibilitatea ta sa te indragostesti.
Ai aflat adevarul si in loc sa te simti jignita si folosita,stai si plangi,asa ca iar te intreb de ce!
La varsta ta,ar fi trebuit sa zbarnaie baietii in jurul tau si tu sa-l alegi pe cel mai teribil dintre toti,nu sa plangi dupa un magar fustangiu si incurcat!
Fii tu fata cuminte si stai putin sa judeci.Da,te-ai indragostit din prea plinul sufletului tau flamand de afectiune,dar nu ai nimerit persoana potrivita!
Asa ca acum,incerci din toate puterile sa te vindeci,il alungi din viata ta si te trezesti!
Ca sa poti continua sa traiesti frumos ca si pana acum si sa dai o sansa si amaratilor alora de baieti care te privesc dar n-au curaj sa se apropie,preocupata de indragosteala ta absurda,cum erai...
Hai,sterge-ti ochii si asculta-ti prietenii, esti norocoasa, ai prieteni buni care te iubesc, te poti baza pe ei!
Si vei vedea ca viata e frumoasa din nou, asta ti-o garantez pana si eu!
happy

| neutrino a răspuns:

Buna dimineata! Este timpul sa te trezesti la realitate, esti "fata mare" si ai tai asteapta sa te maturizezi. Nu-i dezamagi in continuare!

| sofisis a răspuns:

Pentru el ai fost doar o forma de a iesi putin din rutina.
Iti zice ca va ramane mereu un atasament ca sa nu fioe magar pana la capat si sa nu te distruga de tot.
Parerea mea e sa nu mai tii legatura cu el deloc.
Spune-i ca el a ales deja asa ca sa-si vada de drum.

| Alcyon a răspuns:

Iesi cu persoane reale. Tipii de pe internet, in general nu-s de incredere. Multi au prietene si stau la "vrajeala" si cu alte fete, din plictiseala sau lipsa de ocupatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pare ca tu nu intelegi natura propriei relatii, e cam ciudat. Tu nu ai fost cu nimeni, "prietenul" tau era combinat cu alta. Asa ca tu nu te-ai despartit de el, pentru ca nu ati fost niciodata impreuna. Degeaba simti ca e o parte din tine si ca te intelege numai el, daca era asa, nu isi batea joc. Daca tu il crezi ca el nu a vrut sa te raneasca din moment ce statea cu alta in timp ce iti promitea marea cu sarea, inseamna ca nu te duce capul absolut deloc si meriti cu varf si indesat ce ti se intampla. Baga-ti mintile in cap si elimina acest personaj din viata ta.

| chazz a răspuns:

Dragostea omoara, o sa treaca timpul si nu o sa te mai intereseze.

| TequilaG a răspuns:

Uita de el.