| κίllą a întrebat:

Am o problema, momentan am un prieten care nu ma mai atrage, si nu stiu cum sa ma despart de el, pentru ca simt ca tine foarte mult la mine, imi repeta de multe ori pe zi asta, si nu vreau sa il ranesc. Dar vreau sa ma despart de el, dati-mi un sfat cum sa o fac

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorebesti cu el sincer si ii spui, o sa sufere at. apoi o sa'i treaca dar daca il minti sau ii ascunzi sau mai stiu eu ce, nu numai ca o sa sufere dar o sa te si urasca.Deci sfatul meu vb cu el si ii zici frumos ca din pacate nu-l mai iubesti ca pe un iubit da il apreciezi ca persoana si ca merita o persoana care sa-l iubeasca mai mult decat il poti iubi tu.

8 răspunsuri:
| butt3rfly16 a răspuns:

Ar trebui sa-i bati un apropo sa vezi cum reactioneaza sau sa ii spui ca ai nevoie de o pauza ca sa iti dai seama ce simti pentru el si dc nu te mai atrage si atunci poate isi da singur seama ca ceva nu mai merge in relatia voastra.Bafta!

| daminushh a răspuns:

In primul rand, gandeste`te si la tine, pur si simplu simti ca nu merge ceva, nu`ti place de el. Cauta-l, spune-i ca vreti sa vorbiti ceva serios si spune-i ca te-ai gandit mai bine si ai luat o decizie zilele astea, ca momentan nu vrei sa iti complici viata cu un prieten, ca el e un tip ok, si alea alealaughing sa simta ca nu a facut nimic rau elhappy. Daca nu ai curajul, da`i un mesaj(desi nu e recomandat, nu`i frumos:-s)aceeasi poveste. Bafta! Cu timpul ai sa inveti sa dai mai usor papucii fara sa iti pese sau sa te simti vinovata. Tu esti cea mai importanta in cazul de fata!

| cretz a răspuns:

Am trecut si eu prin asta. Cel mai bine e sa vorbesti cu el si sa-i spui ce simti pentru ca, daca nu, veti suferi amandoi. Am trecut si eu prin asta, si in cele din urma i-am spus ca vreau sa ne despartim. El a inteles asta, prietenii lui nu... Si acum ma intreaba amicii lui de ce, chiar daca nu e pb lor. Asa ca, fa ce e mai bine pentru tine, cu conditia sa nu ii ranesti pe cei din jur

| Linguritza a răspuns:

Esti putin dusa. odata ce tine la tine poate u acum nu iti mai place de el dintr-un motiv si na sa zicem te desparti de el si esti cu altu care ala doreste de la tine numai SEX. ai sa regreti pentru ca te-ai despartit de unu care tinea la tine si esti cu unu care isi bate joc mai mult de relatie si de tine profitor asa cum se zice.

| wonderbra a răspuns:

Draga mea. De ce-ti este prieten daca nu-ti place de el? La inceput l-ai luat de ''poseta'' si dupa aia ti-ai dat seama ca nu-ti place? Eu zic sa-l abordezi frumos cu explicatii pertinente. Gandeste-te ca vin sarbatorile si nimeni nu merita sa fie singur de sarbatori.

| monika_9877 a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine daca ii spui sau de crand sau dupa sarbatori ca sa nu sufere mult in timpul sarbatorilor.
Spune-i n-ai de ales de suferit o sa sufere dar poate dupa sarbatori ar fi mai bine ca sa nu sufere in timpul sarbatorilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Offf... alta soricioaica care se plictiseste de jucariile ei, incearca sa-i gasesti cateva calitati, ai sa ajungi sa te evite toti pentru ca le va fi frica sa nu-i parasesti din plictiseala straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, zici ca nu-ti mai place de el. sa inteleg ca nu mai exista atractie sexuala... eii. dar ar fi bine sa-i zici adevarul, nu il face sa spere, si mai ales nu mai astepta prea mult timpcaci pe urma va suferi si mai mult! Si vorba fetelor, nu astepta sa vina sarbatorile ca sa- i arunci bomba!