| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten care tine foarte mult la mine, suntem impreuna de 6 luni, eu m-am cam plictisit de el si a inceput sa ma oftice, vreau sa ma despart de el dar nu vreau sa. l ranesc, chiar nu stiu ce sa fac sad, dati-mi un sfat va rog time out

Răspuns Câştigător
| Andreia1 a răspuns:

Ti'am zis eu ca mai bine e sa-i zici in fata.big grin
da nathinking
pan la toata urma faci cu vrei.
laughingblushing :X.
pufii.

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, vezi ca roata se intoarce.Si nu iti spun degeaba ci din propria experienta, ca si eu am crezut ca nu il iubesc si m-am plictisit de el, dar cand m-am despartit de el am crezut ca mor de tristetesad, mi-era dor de el si mi-am dat seama ce mult il iubesc; eu zic sa pretuiesti ceea ce ai cat timp il ai si sa incerci sa faci ceva sa nu te mai plictisesti, trebuie sa apreciezi faptul ca o persoana te iubeste; gandeste-te putin mai bine, nu lua o decizie in graba si apoi sa regreti, ca poate il iubesti dar acum nu iti dai seama, dar dupa ce te desparti de el atunci ai sa vezi cum e, faceti diferite activitati noi sa te simti bine alaturi de el si sa nu te mai oftice.Deci tu fa cum vrei, eu doar iti dau un sfat prietenesc, ca stiu cum e.Gandeste-te bine, dar daca totusi crezi ca nu mai e cazul sa fi cu el, atunci fi sincera cu el si spune-i in fata tot adevarul, propune-i sa fiti amici si asta e.Va aprecia sinceritatea ta, parerea mea. Ii spui frumos ca nu se mai poate, dar sa vb deschis si sa ii spui cu vorba buna sigur va intelege si va accepta situatia, dar nu uita, gandeste-te bine!

| Mya a răspuns:

Oricum i-ai zice, tot va suferi. Cel mai bine este fara amenanjamente, altfel i-ai da sperante si i-ar fi mai greu sa se obisnuieasca cu ideea.Desi pare crud, trebuie sa-i spui clar ca nu mai exista sentimente.In modul asta este cel mai bine pentru el, fiindca daca vei amana, intre timp, sentimentele lui se vor intensifica si-i va fi tot mai greu.Curaj!winking

| OanaG a răspuns:

Puneti gandurile in ordine, acum zici ca te-a plictisit, dar dupa ce te desparti atunci ai sa vezi ce greu a sa-ti fie fara el[iti spun din proprie experienta]si acum as vrea sa dau timpul inapoi dar nu se poate.

Deci nu renunta, 6 luni, te-ai atasat un pic de el, si daca mai tine si la tine, e foarte bine, rar gasesti baieti din astia...acum toti umbla dupa sexhappy

Bafta si sfatul meu e sa nu renunti, ca merita baiatu`:*

| multimoak a răspuns:

Indreapta-i privirile spre alta fata

| Andreia1 a răspuns:

Tu pufiilache tuu ti'am zis eu ca cea mai buna idee sa'i zici in fata.
totusi are 17 ani. 18 indata intelege el doar nu`i un pustan.:X

| johnny_1840 a răspuns:

Alii pai cum adica a inceput sa te oftice? nu-ti mai acorda atentie, umbla cu altele ...etc etc sau cum? parerea mea este ca daca nu-ti mai place nu are rost sa mai fiti impreuna mai mult va chinuiti si va trec anii degeaba. daca esti puternica fa tu primul pas!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu va inteleg de ce sunteti mereu in cautare de prieteni daca nici macar nu puteti rezista un an cu un baiat. daca aveti chef de joaca jucativa cu papusi, nu cu suflete!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Auzi cryout tie nu tsi s-a intampalt niciodata sa iti pierzi sentimentele? sa nu mai iubesti pe cineva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mi s-a intamplat niciodata, pentru ca am avut grija cand mi-am ales prietenul si m-am gandit ca nu vreau sa am un prieten doar de teama ca ajung la 50 de ani si sa zic ca n-am avut nici un iubit, eu nu fac dupa moda asta care cere sa fi in fuga dupa prieten/a
. sunt cu prietenul meu de 2 ani si ne respectam si ne iubim. Iubitii nu sunt doar ca sa-ti dea la o parte plictiseala, mai bine ati discuta despre plictiseala asta care se afla in relatia voastra si sa gasiti chestii pe care sa le faceti impreuna si sa va placa la amandoi.Eu nu zic ca trebuie sa faci cum zic eu, este doar punctul meu de vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumeesc pentru sfaturi, am rezolvat problema. =x