| Miu_6243 a întrebat:

Am si eu un prieten de ceva timp.Am fost impreuna de mai multe ori.Acum insa simt ca nu mai tin la el, ca e prea imatur pentru mine. El face tot ce ii spun, stiu ca ma iubeste, si nu stiu cum pot sa ma despart de el fara sa-l ranesc pentru ca stiu cum a suferit de fiecare data cand ne-am despartit. Poate imi dati voi niste idei.Astept raspunsuri :*

3 răspunsuri:
| lavynika a răspuns:

Este o vorba:sentimentul este pur cand e reciproc. Daca nu il iubesti ce rost mai are? Te minti si pe tine si pe el.IN primul rand nu veri fi fericita daca nu il iubesti chiar daca el te iubeste.INcerca sa te desparti de el intr-un mod nedureros, dar spunandu-i totusi adevarul. O discutie deschisa fata in fata cred ca va rezolva problema.INcearca sa o faci pe cale amiabila. Daca totusi continua sa te streseze transformandu-se in maniac ignora-l total.Succes:*

| Denisa a răspuns:

Te intalnesti cu el in parc sau la un suc si ii zici exact ce ai zis si mai sus: stiu ca ma iubesti dar esti prea imatur pentru mine si nu te pot iubi. Vreau sa ramanem amici daca putem. Normal ca, daca te iubeste va face totul sa va impacati din nou dar trebuie sa fii puternica. Si eu tot incerc sa ma despart de un tip care ma iubeste si numai nu reusesc rolling eyes Incercam impreuna?laughing Glumescoh go on Succesc oricum. Fi tare:*

| Miu_6243 explică:

Deja m-am despartit de el
laughing