| Andreea20000 a întrebat:

Am o problema, nu este una foarte grava, dar ma deranjeaza.Deci,eu fac parte din corul scolii si de cand ma aflu in cor mi-am dat seama ca am voce, am inceput sa cant acasa melodiile mele preferate, cand aud o melodie la radio incep sa o cant iar parintii mei ma aud si imi spun sa nu mai urlu, dar eu cant deoarece imi place, si am voce, dar ei nu vor sa inteleaga ca mie imi place, ei nu isi dau seama ca eu am voce si nu ma sprijina in privinta cu acest lucrusad. Ce sa fac, cum as putea sa le arat tuturor pasiune mea? Niste pareri, va rog! Imi cer scuze pentru categoria aleasa!

8 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Nu ar trebuie sa reactioneze asa.
eu una nu am voce insa in casa cant cat ma tine gura. si e si mama acasa si nu imi zice nimic. pana la urma esti adolescenta si ar trebui sa inteleaga acest lucru. ca iti place muzica, iti place sa canti sa dansezi etc. happy vorbeste cu ei si explica-le ca asta iti place, asta te face sa te relaxezi, sa te simti mai bine.

| 4l3x a răspuns:

Pai parintii tai, in mod normal ar trebui sa te asculte big grin si daca ai voce ar trebui sa mergi la cursuri de canto, sau sa mergi la candva care se pricepe in domeniul acesta si poate ca o sa ajungi o mare artista big grin

| FollowTheLight a răspuns:

E bine ca ti-ai descoperit aceasta pasiune.Eu una, stiam ca am voce, de cand eram mica.De fapt ce vorbesc, voce are toata lumea, ureche muzicala. Poate parintii tai, chiar nu stiu despre aceasta pasiune a ta.Indiferent de ce spun ei, tu continua sa ti-o urmezi.happy
Tatal meu are un cor, el e dirijor sa zic asa, si sa stii, ca sunt extem de multi care nu au pic de voce, dar ei iubesc sa cantelaughing
Si chiar daca falseaza ingrozitor, si chiar daca nimanui nu ii place ce fel canta ei, ei pur si simplu nu se opreschappy
Deci stai linistita, canta in continuare, urmeaza-ti visul, si nu iti fa griji, daca esti chiar asa de buna, ceilalti te vor observa cu siguranta.happy
Sper ca ai auzit cazul baiatului de la romanii au talent cu voce de fata.Parintii lui credeau ca au cea mai groaznica voce din lume. Uite ca s-a dovedit ca nu!happy

| AndyArtist a răspuns:

Hey Andreea! Si eu am aceeasi problemawinking + ca fac versuri... ai mei sunt total impotriva(mai ales tatalaughing ) daca imi poti da un id sau link-ul d p facebook ar fi ceva...happy

| anestiuta a răspuns:

Salut! Eu cred ca nu ar trebui sa te lasi influentata de ceea ce zic parintii tai. Vocea se formeaza cantand! Eu una am trecut toata copilaria prin chestii de genul: Taci din gura! Nu se canta! Iar acum, cu toate ca incerc sa trec peste, cant si vorbesc foooaaaarte incet. Fii tu insati! E bine ca esti deja intr-un cor.
Mult succes!

| 95Cosmin a răspuns:

Poate daca le explici ca te pasioneaza asta si le si demonstrezi o sa te sprijine, sau daca ii zici profesoarei /profesorului ta/tau de muzica sa vorbeasca cu ei si sa le explice ca esti talentata cred ca vor intelege happy Bafta

| Ghyslain a răspuns:

Daca vrei, te pot ajuta cu sfaturi. Trimite-mi intrebarile tale pe adresa de email ourdeepthoughts@yahoo.com

| Heartless_8072 a răspuns:

Ia un negativ, inregistreaza-te cantand sau pune-i să te asculte acompaniată de muzică.sau va puteţi duce la karaoke happy