| cipuha a întrebat:

Am o problema, o saptamana in urma am avut primul act sexual, si ieri al doilea act.Desigur dupa primul act am avut scurgeri vreo 2 zile si balonari, dar eri de asemenea vreo 2 picaturi de sange si in rest gata.Azi am niste dureri in prag si cand am fost la tualeta am observat cateva dungi inkise de sange. Ciclu trebuie sa-mi apara peste 2 sapt, acum nu stiu este ciclu(cateva dureri in prag am azi) sau pur si simplu eliminari dupa ziua de ieri?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Exista o anumita posibilitate sau probabilitate de a fi vorba de o sangerare foarte slaba provenita dintr-un vas de sange care a fost rupt in momentul dezvirginarii, care intre timp s-a cicatrizat insa nu suficient/complet si fiind situat in resturile pielitei himenale acum in timpul acestui nou act sexual sa fi fost atins si redeschis. Durerile existente la nivelul vulvei, a labiilor si in zona intrarii vaginale sunt cat se poate de "normale" in acest moment. Multa sanatate!

| vocea a răspuns:

Buna, s-ar putea sa te fii iritat cand ai facut sex, incearca sa ai o igiena cat mai adecvata si sper sa se rezolve dilema ta.