| Ioanaanaa a întrebat:

Bună ziua! Am avut menstruație acum 2 săptămâni. Zilele trecute mi-au curs câteva picături de sânge și s-a oprit sângerarea. Până la următoarea menstruație mai erau cam 10 zile... Îmi puteți spune ce ar putea însemna acele scurgeri de sânge? Contact sexual am de câteva ori pe săptămână

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Smmo a răspuns:

Mergi la medic mereu cand ai sangerari intre menstre si daca ai cu sange rosu si daca este maro. Nu este normal si pot fi mai multe cauze. Sa iti faci si o ecografie ori transvaginala ori normala, cum preferi. Nu costa o avere si iti da informatii mai clare decat controlul uzual.

| Florian80 a răspuns:

Nu este atat de neobisnuit pe cat crezi sa ti vina (rar, ce e drept) menstruatia cu cateva zile inainte de timp...e motiv de ingrijorare cand...nu.vine!

| nevermind1234 a răspuns:

Poate fi vorba despre sângerarea de implantare a ovulului fertilizat, deci o posibila sarcină. Caută mai multe informații despre sangerarea de implantare pe google. tu stii cel mai bine aspectul sângerării, durata și alte criterii.