| bleakk a întrebat:

Am o problema pe care, parca, nu pot sa o depasesc. Aceasta este lipsa increderii in mine in discutiile cu fetele atunci cand trebuie sa le abordez. De ce spun asta? Pentru ca imi pot da foarte usor seama de acest lucru. Si mai ales, problema apare, nu doar in discutiile cu fetele de seama cu mine sau mai mari, ci chiar si in conversatiile cu cele mai mici. Pe site-urile de socializare nu am probleme in a comunica, chiar conduc discutia unde vreau eu si domin intr-un fel, insa in realitate parca nu am ce sa vorbesc si nu imi vin idei. Nici eu nu-mi dau seama exact despre ce este vorba. Poate din cauza ca nu cunosc foarte bine fata respectiva si trebuie un timp pentru a avea ce discuta, deoarece banalitati nu prea-mi place sa discut chiar daca uneori sunt necesare si acestea. Complexat nu sunt, pot spune ca arat ok si sunt destul de inteligent sa gestionez situatiile, insa dupa cum am spus. Sunt putin sceptic in privinta increderii. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stai mai mult pe afara, in lumea reala si cu timpul vei avea si aici succes.

| bleakk explică (pentru neutrino):

Trebuia sa explicitez mai mult in sensul asta. Cred ca ai tras concluzia ca nu stau pe afara din faptul ca am zis ca "pe site-urile de socializare nu am probleme si ca acolo comunic ok". Voi lua oricum in considerare sfatul. Constientizez ca stand pe afara si comunicand, practic experimentand si nu gandind doar la nivel teoretic, voi avea mai mult succes si voi aborda altfel lucrurile. Ramane sa fac urmatorii pasi si sa actionez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" exersarea e mama învățăturii ", sper să înțelegi.