| anay_7801 a întrebat:

Am o relatie cu cineva si nu stiu daca e iubire sau recunostinta! help pls!
Sunt cu el de la 4 ani si de 3 ani locuiesc la el. Aveam 15 ani cand a murit tatal meu si mama m-a parasit, atunci el a decis sa ma mut la el parintii fiind de acord(eu infantila am acceptat)La nici 1 luna au inceput cu certurile, scandalurile in fata carora el nu stia sa ma apere(eu sufeream de depresie)astea au tinut timp de 2 ani pana cand am zis ca ori ne separam cu mancare, bani si tot ori plec!(si ne-am separat)Insa cand sa spun ca putem fi fericiti incep sa fiu macinata de un gand:Ca imi lipseste ceva cu el, ca el e mai matur, ca lui nu ii place distractia si oriunde mergem, mergem cu ai lui, nu am libertate, si nu e iubirea aceea frumoasa de adolescenta.Ma gandesc sa pun capat insa el imi jura ca daca plec va ramane singur si nu stiu ce e mai greu:sa raman langa el o viata si sa ma gandesc la tot ce n-am avut sau sa plec si sa ma gandesc cat de mult l-am ranit? VA ROG AJUTOR URGENT!

Răspuns Câştigător
| alina_9433 a răspuns:

Sfatul meu este sa pleci si sa iti traiesti viata de adolescent cum vrei tu, pentru ca el mai devreme sau mai tirziu va uita de asta si in scurt timp isi va gasi pe alta.

2 răspunsuri:
| anay_7801 explică:

Am vorbit de curand cu iubitul meu si i-am zis ca nu stiu daca mai pot ramane cu el in conditiile astea, i-am zis sa se schimbe sa incerce sa faca si ca mine:lucruri nebunesti si putina distractie insa el zice ca e prea tensionat datorita datoriilor si cand o sa termine cu ele se va schimba, dar mai e o problema noi nu vedem DISTRACTIA in acelasi fel; el o vede ca un concediu de 3 zile la munte/mare,eu stiu iar eu vreau ceva mai nebunesc; sa plecam o saptamana cu cortul fara sa stie nimeni de noi,baruri, cluburi, chesti din astea mai adecvate varstei noastre; eu zic ca zilele de concediu sa le vedem asa macar pe la 30 ani.E FOARTE DIFICIL orice sfat sau idee mai aveti va rog incurajati-ma!

| DiffY a răspuns:

Buna! Poi de ce nu discuti cu el despre toate problemele astea.si ii spui sa vorbeasca cu parintii lui sa va lase in pace ca totusi aveti viata voastra si voi trebuie sa v'o faceti cum stiti voi...Acuma tu faci ce vrei.ori pleci.ori ramai.dar gandeste-te ca daca o sa ramai toata viata cu el mereu o sa fie asa...