| butt3rfly16 a întrebat:

Am o problemă: prietenul meu este foarte rece și se comporta ca si cum nici nu am fi impreunasad Relatia noastra este abia la inceput si nu pot avea asteptari prea mari,dar nu ma suna, nu da niciun sms si am impresia ca isi bate joc.Nu stiu ce ar trebui sa fac,ce sa inteleg din comportamentul lui tinand cont ca imi promite cate-n luna si-n stele,imi spune cuvinte frumoase dar nu e de ajuns ca sa il pot crede. Daca eu nu il caut el nu da niciun semn,este vreun joc, vreo strategie sau efectiv isi bate joc?sadCe ar trebui sa fac in aceasta situatie? Multumesc frumos! Funda

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu il mai cauta tu, lasa-l pe el sa faca asta si daca nu iti convine comportarea lui si mai ales ca sunteti abia la inceput atunci nu iti mai pierde timpul cu el

| neutrino a răspuns:

Baiatul tau isi bate joc de tine spunandu-ti minciunele clasice pentru adormit fetite. Tu crezi ca ai o relatie cu el, dar el sigur nu gandestela fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa fii sincera cu el! Sa aflii de ce se comporta asa. Sincer, nu cred ca relatia asta o sa meraga! Nu vad nici un pic de afectiune din partea lui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se joaca cu tine, nimic serios.

| blueheart a răspuns:

Hei! Spune-i ce te deranjeaza in relatia voastra. Trebuie sa existe comunicare intre voi doi. Daca incepi sa-ti pui intrebari de la inceputul relatiei nu prea are sanse sa existe prea mult. Discuta cu el. E mai simplu.
Succes! happy

| Fulbaster a răspuns:

Incearca sa il atragi, adica sa pari mai atragatoare!

| AngelaMatache892 a răspuns:

Inainte sa iti dau un sfat trebuie sa stiu:
1. Acest tip exista sau este iubitul tau imaginar?
2. De cate ori ai urmarit/citit seria Twilight?

| GreyStarOana12 a răspuns:

Poate el nu stie cum sa vorbeasca cu tine, poate ii e rusine! NU CRED CA BAIETII POT FI IN HALU ASTA DE MITOCANI INCAT SA FIE CU UNA DOAR ASA! Daca vrei sa aflii daca te iubeste poti sa o rogi pe prietena ta cea mai buna sau pe o prietena care nu are iubit sa incerce sa se dea la el ca sa vezi si tu daca te iubeste sau nu cu adevarat. Daca el o va respinge vei sti ca el te iubeste, dar daca el o sa ii accepte favorurile atunci el nu te merita deloc! Iti dau un sfat : decat sa fi cu un baiat care sa nu te iubeasca doar de dragul de a nu fi singura, mai bine il lasi pentru ca nu o sa ai nimic de castigat decat de pierdut! O spun din proprie experienta! Sper ca te-am ajutat si sa nu te necajesti indiferent de ce s-ar intampla! Bafta!