| anamaria0974 a întrebat:

Heii,TPU! Sunt cu un baiat de un an jumate',am mai avut certuri dar mai mici, de cateva zile relatia merge prost, nu ma mai suna, nu ma mai cauta.iar eu am postat niste versuri ale unei melodii pe facebook ca sa ii atrag atentia intr-un fel ca ceva nu e bine in relatia noastra, dar asta nu a facut decat sa inrautateasca lucrurile. Mi-a dat un mesaj in care mi-a spus ca trebuie sa vorbim, am vrut sa il sun dar imi respingea apelul, apoi am vorbim prin mesaje si mi-a spus,,Ce dracu este tampenia aia postata pe facebook? Daca ai ceva sa imi spui, imi zici in fata." Stiu ca are dreptate si mi-am dat seama ca am gresit, mi-am cerut scuze si pana la urma i-am spus ca ceva nu mai merge in relatia noastra. L-am intrebat daca vrea sa ne despartim si mi-a zis ca nu, mi-a spus ca vom vedea ce se va intampla cu relatia noastra. Asta s-a intamplat acum 2 zile, de atunci numai eu il caut, el nu a mai dat nimic, l-am intrebat de ce el nu mai suna? Si mi-a zis ca a avut treaba.Ce ar trebui sa fac? Crede-ti ca vrea sa imi dea o lectie prin comportamentul lui sau ce? Nu mai stiu ce sa mai cred. Funda sad

5 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

In asemenea cazuri e bine sa nu mai insisti. Nu faci decat sa il agasezi si sa il faci sa fuga mancand pamantul.
Nu il mai cauta. Daca iti scrie raspunde-i dar atat.
Si daca te intreaba de ce nu mai dai nici un semn ori ii spui si tu ca ai avut altele de facut ori ii spui ca ai considerat ca are nevoie de spatiu si te-ai decis sa i-l acorzi.
Relatia e pe duca si cu cat incerci mai tare sa tragi de ea, cu atat se va duce mai repede pe apa sambetei.

| IoneeLaaaMaa a răspuns:

Pai, fa-te ca nici tie nu-ti maipasa, si fa-l gelos, se v-a intoace inapoi spune-i prin alte mesaje ca iti pare rau, aminteste-i cat te iubea de mult inainte, fa-i un cadou prin care sa i demonstrezi ca tii la el, continua sa-l suni, spune-i ca relatia asta trebuie sa mai continue, trimite-i mesaje pe fb, inebuneste-l si iti va raspunde, happy FUNDA?

| Painkeeper a răspuns:

Ar trebui sa ii ceri sa va intalniti intr-o zi la o cofetarie, pizzerie, etc. si sa incepeti usor-usor sa discutati despre ceea ce simtiti, trebuie sa fiti sinceri unul cu celalalt. Daca nu se mai poate, asta este, mereu este loc pentru mai bine, si poti gasi acel "mai bine" intr-o alta relatie.

| pufliiiisi123456 a răspuns:

PAI NU cred ca te iubeste, e foloseste, se joaca cu tine daca nici macar nu vrea sa te auda, te tine ca pe un catelus in lesa sau in poseta ce nu mai are scapare si nu poate face nimic.deaparte-te tu de el, nu astepta la el.fa ce e mai bine pentru tine.

| canaa a răspuns:

Lasal pe el sa te caute... poate are o perioada mai proasta si simte nevoie sa fie singur...lasai putin timp si daca te iubeste se va intoarce la tine daca nu atunci te sfatuiec sa vb cu el ce se va inampla cu relatia aceasta