| Karina_2903 a întrebat:

Am o problema si anume ca nu ma prea inteleg cu parintii si un prieten foarte bun cu care am fost impreuna mi-a propus sa plec cu el in alta tara, el ma iubeste enorm si se vede... ce sa fac? P. S am probleme in familie din cauza lui.

12 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Nu pleci nicaieri! Multe au fost ca tine care au plecat dupa iubitii lor care le "iubeau enorm"si au fost batute si parasite cu copiii langa ele! Asculta de parinti ca nu iti vor raul!

| unnimeni a răspuns:

De cand il cunosi pe respectivul?
Cati ani ai?
Cat de bine il cunosti pe respectivul?
Multe fete au plecat in alte tari cu persoane in care au avut incredere si au ajuns sa fie batjocorite, sau mai rau...
Pe el il sti de o saptamana, luna, ani... pe parinti, de o viata...

| georgegs a răspuns:

Nu.pleca.am.vazut.cazuri.in.care.ii.duceau
la.niste.proxeneti.asa.ca.nu.te.duce.cu.el
poate.sa.se.intample.asta.si.daca.ai.probleme.din
cauza.lui.in.familie.si.ca.vrea.sa.pleci
cu.el.in,alta.tara.despartate.de.el.ar.fi
cel.mai.bine.

| Deeiu a răspuns:

Cheama-l acasa sa vorbeasca cu parintii taihappy
Dao n-ai de gand sa fugi din tara cu elstraight face
[Doamne fereste![-x ]

| anonim_9938 a răspuns:

Cati ani ai?

| luana1 a răspuns:

Nu stiu cati ani ai dar mai gandeste-te. Un om responsabil nu te pune sa pleci cu el stiind ca esti certata cu parintii.Nu vei avea nici o satisfactie daca vei face asta.Nimeni nu te iubeste mai mult decat parintii si D-zeu, chiar daca tie ti se pare ca ei au ceva cu tine.Iti vor binele.Ar fi bine sa ai incredere in cei care se simt responsabili pentru tine si nu in vorbele de iubire ale unuia.Mare atentie pentru ca o persoana care te iubeste cu adevarat nu te va pune niciodata sa alegi intre el si parinti.Si nu te lasa indusa in eroare de faptul ca, aparent el pare ca te intelege.In strainatate nu-l vei avea decat pe el, vei fi departe de cei care te pot ierta, intelege si ajuta.Ai incredere in experienta de viata a parintilor si in iubirea lor.

| Axel_9404 a răspuns:

E destul de greu sa alegi dintre parinti si iubit.si sa ti si la ei.nu fugi cu elhappy vei regretatongue incearca sa ii faci pe apritnti tai sa inteleaga. poate sa vorbeasca si el cu eihappy

| sonialore a răspuns:

Scuze da cati ani ai? depinde cati ani ai daca ai peste 18 ani poti face ce vrei adica daca baiatul acela are cum sa te intretina si sa lucrezi si tu... e ok.adica eu asa zic daca esti minora este o problema!

Nu accepta
poate ca te iubeste el dar trebuie sa fii atenta, sunt atatia oamenii rai in tara noastra
ai mare grija
bafta!

| FeTTiza a răspuns:

Esti nebuna? vrei sa ajungi la proxeneti? sunt FOARTE multe fete care gandesc ca tine si ajung prostitutate mai bine l-ai parasi sau ai ramane cu el in TARA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ati spun nu pleca poate sa te lese tot mai bine ai cu parinti tai nu fa o greseala ramai cu parinti tai ai mai bine pop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma numesc vica am fost si eu fix in asa situatie cind mama imi interzicea sa es cu un baiat dar nu am ascultato cu acel baiat m-am pierdut si virginitatea credeam ca asa de tare ma iubeste dar acum peste 2 ani am inteles ca el a fost cea mai mare greseala a vietii mele cind parintii spun ca asa nu e bine ascultai ca ei tie niciodata nu o sa te sfatue de rau crede-ma pe cuvint mai bine invata pe gresela mea nu o fa pe ata crede-ma ca baieti sunt cita apa da parinti nu eu acum sunt tare fericita am un baiat care in curind o sa-mi devina sot el cu adevarat ma iubeste sunt sigura...