| BananaSuparata a întrebat:

Parintii mei vor divorta. Eu cred ca nu vom mai putea fii o familie. Mama mereu zice ca, din cauza mea ei vor divorta. ca eu sunt de vina cu toate si tot. Mama este casnica si tata lucreaza. Tata ma iubeste dar eu cred ca mama nu mai ma iubeste. Si stiu bine ce zic. Ei nu mai vorbesc, nu vor sa manance impreuna la masa... Nu mai sutnem o familie. 80% se vor despartii. Intrebarea este: Cu care sa plec?

Răspuns Câştigător
| NeimaginabilA a răspuns:

Cu cine te iubeste bine-nteles.
M-am socat cand am auzic ce cuvinte grele ti-o putut zice maicata.
Nu e vina ta, e vina lor ca au vrut sa aiba un copil, pana la urma, tu nu ai putut decide daca voiai sa te nasti sau nu. Nici nu stiu daca ea chiar a vru sa zica ce a spus, poate numai si-o descarcat nervii pe tine.
Si daca maicata este casnica nu stiu daca ar putea sa te intretina.
Dar....cateodata si cele mai rele cupluri se inoaca, nu-ti pierde speranta, incearca sa vezi care-i problema.

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce varsta ai, este un element important. Daca ai peste 10 ani vei fi intrebat cu care vrei sa locuiesti, vei putea alege si judecatorul va tine cont de vointa ta, daca celelalte conditii sunt aproximativ egale, chiar daca mama ta n-ar accepta alegerea ta. Numai bine!

| pwp a răspuns:

Cu tatal tau, clar.
Cum o poti numi mama daca da vina pe tine ca ei se vor desparti? Esti doar un copil, nu ai nicio vina!

| EvangelineLovin a răspuns:

Cu cine vrei tu, cu cine simti tu ca ar trebui sa pleci, pe care din ei il iubesti mai mult. oricum cel mai probabil o sa aiba custodie comuna si o sa stai si la unul si la altul. Doamne ajuta!

| alina0 a răspuns:

Parerea mea este sa pleci cu tatal tau, daca consideri ca el se comporta mai frumos cu tine. Imi pare rau pentru situatia ta! Multa bafta!

| imaqtpie a răspuns:

Cu cine vrei tu...

| BeAmazing a răspuns:

Cu persoana care te iubeste!

| BayazidFulgerul a răspuns:

Eu cred ca esti un copil minunat si cred ca prin ceea ce sti tu mai bine vei reusi sa ii impaci chiar daca tu crezi ca nu se vor impaca.Tot ce trebuie sa faci e sa ai vointa, sa le aduci cateva bucurii atata timp cat mai poti sta cu ei, sa ii faci sa se simta bine unul langa celalalt, ca si cand s-ar fi intalnit pentru prima oara.Si din ce cauza zice mama ta asa ce vina ai tu, ca sparsi un geam, ca facusi mizerie? Daca mama ta nu te iubea nu te mai nastea. Tu trebuie sa faci tot posibilul ca ei sa se impace.Atunci vor da vina pe tine ca tu i-ai impacat
si raspunsul este:Cu tatal tau

| Ananasa a răspuns:

In primul rand e foarte grav ca mama ta te acuza! Insa gandeste. te cu care te.ai simti mai bine? Copilaria este perioada in care iti formezi parerea despre oameni si cred ca ti.ar dauna sa stai cu mama ta.Asta este parerea mea si eu as alege sa stau cu tata daca as fi in locul tau insa depinde daca esti fata este greu sa stai cu un barbat in casa pentru ca nu poti vorbi cu el despre lucruri de.ale fetelor. Asta e parerea mea... Funda?

| TheBoyFromVeniceBeach a răspuns:

Cu tatal tau.

| scooobydooooo a răspuns:

Eu zic sa pleci cu tatal tau... daca mama ta nu te mai iubeste nu o sa aiba grija de tine
mai bine mergi cu tatal tau ca el te iubeste si o sa aiba grija de tine

| MoOmOshIkA a răspuns:

Vei pleca cu cine crezi tu ca este mai bine...eu zic ca ar trebui sa pleci cu tatal, caci daca mama iti spune ca din caiza ta vor divorta nu este normal...niciodata nu trebui sa acuzi copilul pentru niste probleme.Eu una asa cred.sad

| annemary01 a răspuns:

Eu nu pot sa-ti spun cu cine sa pleci.aceasta decizie trebuie sa o iei tu.sa te gandesti cine ar avea mai bine grija de tine si din cate am citit cred ca alegerea corecta ar fi tatal tau dar trebuie sa vorbesti si cu mama ta sa vezi ce motive are de te invinuieste pe tine de ceea ce i se intampla

| Razboi122 a răspuns:

Cu persoana care te iubeste si care are grija de tine.

| Moldovan_Alexandru_1992 a răspuns:

Eu zica sa stai cu tatal tau din 2 motive 1 are bani si te poate intertine 2 tine la tine.

| dreptate a răspuns:

Sai ia naiba pe parinti ca ei cand divorteza nu le pasa catusi de putin ce simt copiii iar cat despre tine robymiezu pot sa jur ca avem aceeasi parinti nu pot sati scriu cu cine sa ramai crying insa chestia care ma enerveaza cel mai rau este ca noi copii trebuie sa invatam din greselile parintilor nostri... aa si robymiezu sa nu te iei cat traiesti uh dupa mama ta ca dakai ca a mea pfff ei bine eu nici no suport in momentul de fata caci si ea mi-a spus la fel ori cum mult noroc si fi tare