| Mădiiiiie a întrebat:

Am o problema in familie destul de neplacuta. am un verisor care e decis sa dea naibii familia pentru iubita sa. Ea il controleaza si ii impune tot. Nu il lasa sa plece niciunde fara acordul ei, desi ea e venita nora, face doar ce vrea ea, se cearta cu tatal lui, il injura incontinuu pe strabunicul nostru etc! Sunt impreuna de un an si ea a cauzat doar probleme peste probleme. El parca e orb si nu o vede cum e ea de fapt! El are 28 si ea 23, si faza e ca la varsta lui ar trebui sa-si dea seama. Ce e de facut? Din cauza ei vor fi numai certuri in familie si nu mai suport sa-l vad schimbat pentru ca de cand sunt impreuna eu nu il mai inteleg, suntem foarte apropiati si are niste idei oribile, imi vorbeste de bunicii nostri, de parintii lui si de alti membri de rau si nu mai suport! Poate ca asta nu e treaba mea, dar daca continua asa, o sa ne dezbine familia sad

Răspuns Câştigător
| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau, draga.
El nu-si va da seama prea repede ca fata aia face rau familiei voastre.

Ai putea sa discuti cu ea, si sa-i spui asa : ca orice ar fi intre ei, nu-i va fi moale daca provoaca scandaluri.
Voi suntei familia LUI, nu a ei.
Si in orice conditii, o sa fiti de partea unchiului tau, a strabunicului, etc.
Si daca vrea sa sa se integreze, este bine primita, daca nu RAZBOI!
Zic si eu parerea mea.
Asa am si eu un var, iar nevasta lui, dupa ce a inteles ca nu-i el titirezul ei, s-a indreptat.
Dar iti trebuie si un pic de ajutor din partea tatalui/ mamei lui.

Te-am tzucat.

5 răspunsuri:
| andrei a răspuns:

Ai citit asta inainte sa o postezi? Cred ca atunci cand pui o intrebare de genul asta trebuie sa nu implici si emotiile astfel vei scoate in evidenta doar lucrurile care-ti convin tie.

| VadTot a răspuns:

Chemati preotul si sa le faca la amandoi o festanie. Daca refuza cu siguranta sunt amandoi posedatihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu sa-l faci sa se schimbe pentru ca,cum ai zis si tu, el e "orbit" de iubita lui.O iubeste si ar face orice pentru ea si cu cat lumea se pune impotriva relatiei lor, cu atat va lupta mai mult.
Deci in cazul asta nu prea ai ce sa-i faci, el singur trebuie sa realizeze ca din cauza ei se intampla numai lucruri rele in familia voastra.
Imi pare rau sa-ti zic asta, dar chiar asa e.

| Jee354 a răspuns:

Dui pe aman doi la un psiholog pentru ca este evident verisorul tau este orbit de dragoste(nu stiu de ce) si ca ea nu este normala la cap.(Fara suparare)

| XFive_XZero_1995 a răspuns:

Trebuie sa feceti o adunare de familie si sa spuneti fiecare (fara cearta) ce va nemultumeste la aceasta fata si invers dar asa ca sa itit dau un sfat pentru tine, ia-l deoparte pa varul tau sa pe amondoi si spune-le calm si frumsos ce te deranjeaza si intr-un finla sa jungeti la un consens. Nimic nu se rezolva cu cearta si ura. Acum sa it spun parea mea: Eu cred ca varul tau ar trebui sa se inpuna in aceasta realtie si sa o "trezeasca" pe aceasta fata, sa-i arate cam cum sta treaba.