| Clodmod a întrebat:

Am o problema! Un baiat, Bogdan, mi-a spus aseara ca ma place si m-a intrebat daca m-ar fi pupat pe obraz ce as fi facut, daca mi-a fi dat o floare ce as fi facut si apoi m-a invitat in oras maine, la un suc. Eu am acceptat ca sa nu il ranesc, dar cu o conditie: sa vina si cea mai buna prietena a mea, Victoria. Am fost de acord, dar problema este ca eu nu il plac. Am procedat corect? Ce sa fac maine? Ce sa ii spun? Va roog, help!

Răspuns Câştigător
| mihay88 a răspuns:

Pai ai facut exact ceea ce nu vroiai sa faci si anume sa il ranesti. Nu ai cum sa eviti sa il ranesti daca ii dai sperante, dimpotriva vei face si mai rau. Poti spune ca ai acceptat invitatia ca sa afli mai multe despre el si ca este un baiat de nota 10 dar din pacate nu simti ceea ce este necesar pentru o relatie dar ca puteti ramane prieteni daca e de acord. Multa bafta!

6 răspunsuri:
| Annim a răspuns:

-_-. LOVE HURTS, pai ce sa faci nu toti au acest noroc ca persoana draga la fel sa se indragosteasca. mai bine nu te du la intilnirea in cauza, mai devreme sau mai tirziu va afla ca nu-l placi / iar apoi va rezulta ca ia-i luat sentimentele in ris cu prietena ta si ati venit acolo just for fun (la urma urmei cine va plati big grin ii vei cheltui banii fara un rezultat). daca te invita din nou spune-i adevaru-l ca nu-ti place de el.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Acum va suferi si mai mult.
Se va atasa de tine de la prima intalnire si ii va fi mai greu sa accepte acel "Nu".
Trebuia sa ii spui ca nu te poti intalni cu el, cred ca intelegea.
Fii indiferenta, arata-i ca nu il placi.
Va vedea ca esti mai rece si te va intreba ce ai patit.
Atunci ii zici ce crezi, va fi foarte suparat, dar ii va trece.
Pa!

| Clodmod explică:

Am uitat sa adaug ceva: Bogdan mi-a zis ca lui i-a zis David ca ma place... (David ma place), dar eu nu as crede, mi se pare imposibil sa mi se indeplineasca dorinta asta.

| Mayutzaa a răspuns:

Eu zic sa iesi maine cu el la suc pentru ca poate in viitor o sa-ti placa de el si o sa-ti para rau ca nu ai fost si David daca e genul de baiat mai de gasca sigur ii place de tine si daca-i genul mai rusinos poate nu

| Clodmod explică (pentru Mayutzaa):

David e de gasca... Nu stiu ce sa cred, eu as vrea foarte tare sa ma placa dar nu stiu...

| Mayutzaa a răspuns (pentru Clodmod):

Atunci incearca cu David...