| Iulianapp a întrebat:

Am o problema urgenta! Sunt insarcinata in 2 luni si 3 saptamani, insa am avut menstruatie peste si nici un simptom! Nu stiti, a mai facut cineva avort la atatea luni este posibil? Dumnezeu sa ma ierte pentru ceea ce fac, insa mi-as ruina viata daca l-as naste! Raspundeti-mi va rog, cunoscatorii! Multumesc

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. Fuga la ginecolog.
2. În maxim 10 zile ar fi bine să faci avort, după aia pot apărea complicaţii.
3. "mi-as ruina viata daca l-as naste" - Ai luat decizia cea mai bună!
Succes!

| gigiro a răspuns:

Este cea mai buna perioada pentru avort, dar nu mai amana nici o secunda.

| SweetCandy a răspuns:

Daca stii in cate luni esti inseamna ca ai fost la un ginecolog, nu? Sau ai calculat tu de cand banuiesti ca ai ramas? Teoretic avort legal se face pana la 3 luni de sarcina, deci mai ai la dispozitie o saptamana in care poti face ceva...
Cauta un medic bun si ia decizia care crezi ca este buna!

Nu te condamn pentru ceea ce faci, uneori este de inteles...
Daca vrei sa mai vorbim da-mi un mesaj privat!

Multa sanatate si liniste!

| Lost0in0your0memories a răspuns:

inca poti sa avortezi. doar ca daca nu esti majora ai nevoie de aprobarea parintilor. insa inainte sa faci ceva gandeste-te bine... foarte rar se intampla sa ai menstruatie in timpul sarcinii dar este posibil. totusi sa nu ai mai mari probleme de sanatate consulta un medic ginecolog inainte nu de alta dar din cate stiu eu este destul de grav sa ai menstruatie in timpul sarcinii.

| lyrics a răspuns:

Numesti problema copilul care sa dezvolta inauntrul tau.
nu te judec...dar.nici nu apreciez.
daca aveai 16 ani, 17 era alta treaba.
dar asa...
sunt atatea femei care au copii si merg si la facultate.
cate fete minore sunt care desi si-au distrus viata, nu au renuntat la copil.
e decizia ta.
si du-te repede la ginecolog pentru avort.
ai grija de tine

| Lovely a răspuns:

Daca vrei sa faci avort ar fi bine sa te grabesti. Pana in 3 luni, 3 luni jumate poti face avortwinking Dar mai intai de toate fi sigura ca e chiar sarcina. Fa-ti o ecografie ceva pe langa teste.

Ai grija ce faci pe viitor. Nu te judec, nici nu as avea dreptul doar ai grija de tine

Succes!

| alecsutza_4184 a răspuns:

Mai te inteleg dar in situatii ca acestea nu tb sa ne mai gand la dumnezeu ci sa face ce este mai bine pentru noi ca femei
dac tu zici ca ti-ai ruina viata daca il vei naste at ajsa sa fie nu il naste si nu mai incerca sa mai amini nici-o secunda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te bine inainte sa iei o decizie pripita. Cel mai bine este sa mergi la un ginecolog si sa afli si parerea unui specialist.Sunt multe fete care dupa primul avort nu mai pot ramane insarcinate si acum le pare rau ca au facut pasul acela.Ai grija ce faci da gandeste-te ca poti urma facultatea si daca esti insarcinata asta nu este o problema. Un copil este un dar si vine cand este momentul.Prietenul tau ce zice?

| MeGeorGiAnna a răspuns:

Nu este bine sa avortezi zau...este un mare pacat... si ce daca esti la drept stai linistita ca nu te mananca un copil, mama avea 20 de ani cand m-a nascut si era si ea la facultatea de medicina.nu am mancat-o sa stii Dumnezeu te poate pedepsi aspru pentru uciderea unui copil cheAr daca e sau nu in pantecele mamei. am o prietena de familie care si-a avortat primul copil tot la fel ca si tine cica " imi ruinez viata" si acum nu a mai putut ramane insarcinata, vezi ce faci daca ai avortat ai avortat. faci ce vrei cu viata ta

| claudiaclaudiaclaudia a răspuns:

Este o perioada buna. eu de ex am fost la 5 saptamani sa fac avortul si nu a vrut medicul a spus ca e prea mic. du-te si nu mai amana si sa nu iti fie teama. si mie mi-a fost f frica dar nu m-a durut asa cum imi imaginam. crede-ma! ai grija pe viitor si protejeaza-te! te pup

| Iulianapp explică:

Sunt majora am 22 de ani.Greseala a fost ca nu am facut test decat acum o saptamana! Si am avut menstruatie 2 luni la rand, cert, nu atat de abundent ca in mod normal dar am avut pana sa-mi fac analizele si sa reiasa ca sunt insarcinata in 2 luni si 18 zile.Sunt studenta la Drept, vreau o cariera, vreau sa realizez ceva in viata, nu vreau sa ma dezamagesc pe mine si parintii mei.Nu e momentul sa nasc un copil. Voi regreta toata viata, imi vor ramane rani in suflet insa trebuie sa o fac! O sa fie foarte dureros avortul la atatea luni am inteles