| Dedede a întrebat:

Ajutor TPU! Intrebare urgenta! Acum 2 saptamani am facut petting cu iubitul meu. E posibil sa raman insarcinata daca acesta a ejaculat si eu eram in chiloti? Eu stiu ca nu m-a atins dar am intarziere la menstruatie. Ajutor!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai cum să rămâi însărcinată dacă NU te-a penetrat ( dacă nu şi-a introdus penisul în vaginul tău ).

Poate fi o dereglare hormonală, depinde şi câte zile ţi-a întârziat menstruaţia...

Cauze generale posibile în cazul întârzierii menstruaţiei : răceală, dereglare hormonală, infecţie, probleme medicale ( chist ovarian, ovar polichistic, etc. ), sarcină,...

O întârziere acceptabilă ( din diverse cauze : răceală, infecţie, medicamente, etc. ) este de MAXIM 7-10 zile; tot ce DEPĂŞEŞTE 10 zile reprezintă o "problemă" medicală!

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
| briosicabriosel a răspuns:

Hei, nu ii mai asculta pe rautaciosii astia de aici. nu ai cum sa ramai insarcinata daca nu te-a penetrat. Menstruatia iti intarzie pentru ca poate fi o dereglare hormonala, iti intarzie pe baza de stres pentru ca e greu sa te gandesti mai tot timpul de ce nu iti vine menstruatia, uite si tu daca stii ca nu te-a atins nu ar trebui sa iti faci griji, dar daca vrei sa te convingi fa-ti un test de sarcina pentru a te linisti:* toate cele bune

| porto89 a răspuns:

Domnul george greseste.pe langa faptul ca daca a ejaculat in gura esti sigur insarcinata si faptul ca erai in chiloti daca baiatu era la mai mutin de 30 cm de pasarica ta e posibuil ca unul din milioanele de spermatozoizi sa ajunga in chilotii tai apoi in vagin. asa ca fa.ti un test de sarcina repede si pregateste.te sa fii mamica!

| Vix999 a răspuns (pentru porto89):

Cum naiba vine asta cu "daca a ejaculat in gura esti sigur insarcinata". Sper ca cu asta il corectai de fapt pe cel care a raspuns inaintea ta.
Scumpa mea, este posibil sa intre sperma pe langa chiloti. Totusi asta ar insemna ca ai un foarte mare ghinion. Sincer.
Mai stai cateva zile ca e posibil sa fie o simpla dereglare pe fond nervos sau de la vreme. Daca in maxim 7 zile nu vine menstruatia, fa-ti un test de sarcina ca sa vezi ce si cum.
Daca iese negativ, mergi la doctor sa vezi ce se intampla si ce a generat dezechilibrul asta in tine.

| Dedede explică (pentru Vix999):

Sunt si virgina...

| orailibrail a răspuns:

Chiar daca te atingea si tot nu aveai cum sa ramai.

| Geo_George_1959 a răspuns:

DA. Numai daca ti-a ejaculat in gura...