| Xxx40555 a întrebat:

Am o rană pe labii mari jos cam de vreo saptamana. Înainte ma mânca si ma ustura acum nu mai am nici un simptom dar am vrut sa fac dragoste cu iubitul meu si cand a intrat ma durea si ma ustura si ne am opri. As vrea sa stiu de ce a aparut si cum pot sa o tratez. Vreau răspunsuri serioase!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, cel mai probabil ai fost conatminata cu o boala cu transmitere sexuala. Pentru aasta ai nevoei sa mergi al un medic ginecolog, ca sa iti faca analize si sa vada cu ce esti infectata. Tratamentuls e face concomitent, atat tu cat si partnerul tau de sex. Sexul fiind interzis pe toata perioada tratamentului, pana la videcarea completa, care este pronuntata de miedic, dupa ce faci o a doua analiza medicala, la terminarea tratamentului.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca pana in prezent in viata ta inca nu ai auzit si nu stii de existenta lor, afla ca exista o categorie profesionala a caror denumire este cea de medici. Rolul si rostul lor in aceasta lume este aceea de a trata si vindeca afectiunile care ne pot afecta. In concluzie medicul ginecolog este cel care iti poate spune in urma unei consultatii ce s-a intamplat cu ''pasarica'' ta si pe baza observatiilor sa-ti prescrie tratamentul adecvat in cazul afectiunii respective, pentru vindecarea ''pasaricii'' si grabnica ta insanatosire. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Consulta de urgenta medicul de familie sau un medic ginecolog.

| BogdanBz a răspuns:

Poate ingiena precara din timpul actului sexual. nu vi-o trageti si voi ca disperatii. faceti si voi un dus inainte si eventual dupa. daca vi-o trageti pe ascuns si ei sau tu ati fost de 5 ori la toaleta si nu v-ati spalat e normal sa apara ceva bubite.

| Yon1470 a răspuns:

Vezi sa nu ai vreun herpes!

Răspuns utilizator avertizat