| silvia_6803 a întrebat:

Am o relatie de 1 an jumate si as avea nevoie de sfaturi. Iubitul meu s-a reapucat de sala de vreo 2 luni si pare schimbat,parca si-a luat figuri asa, numai este atat de dragastos, dulce cu mine, numai imi scrie un mesaj frumos cum o facea inainte, numai vine cu nimic frumos din partea lui.In ultimul timp eu am fost mai iubitoare, i-am facut mici cadouri fara a fi o zi speciala, i-am trimis un mesaj frumos..etc Am stat de vorba cu el si i-am spus ca simt indiferenta din partea lui, ca numai este cum era...si el imi spune ca nu are absolut nimic, ca mereu ii reprosez aceleasi lucruri, ca el nu mi-a gresit cu absolut nimic si ca de ce eu imi fac scenarii din astea in cap ( astea le spunea plangand la telefon) Nu stiu ce sa fac sa ma comport si eu indiferent cu el sau sa fac altceva?

Răspuns Câştigător
| Jony123 a răspuns:

Hmm uite o problema adv pe TPU. Ce sa zic? Poate s-a plictisit de tine, dar sa o luam si altfel... poate a fost asa la inceput ca sa ai incredere in el si acum ca ai sa mai lasat pe o ureche, dar asta nu inseamna ca nu tine la tine. intreba-l seara in pat sau intr-un momen mai linistit daca tine la tine sub forma de o discutie simpla ca si cum v-ati alinta (gen cand sunteti singuri si va spuneti lucruri frumoase) si in functie de tonul pe care raspunde el iti dai seama ce simte el. Mai poate avea o perioada grea, intereseaza-te in directii diferite daca nu are vreo problema de fam sau alt gen. Verifica daca tine la tine asa cum stiu fetele sa o faca mai bine, verificcal in mai multe ture cu metode diferite. Daca sa zicem ca ai facut asta de mai multe ori, o trecut o luna/doua si tot asa este eu spun sa lasi balta relatia, adica nu are rost sa stai cu un baiat daca el nu mai tine la tine, daca ce a fost la inceput a fost doar pentru ca erai "cea noua", poate s-a saturat de tine cum spuneam mai sus...
Sper ca team ajuat. Funda? plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

1 răspuns:
| AndreiSYLAR a răspuns:

Daca tu spui ca ai avut o discutie cu el despre asta si a spus ca nu are nimic pot spune urmatoarele doua lucruri: ori are vreo rpoblema si aici includ si fatul ca nu numai cu tine ar fi problema poate fii si din cauza altori lucruri ori s-a saturat de tine se gandeste la altcineva. Noi nu aveam cu sa iti spunem ce sa faci nu ar trebui sa te iei dupa nimeni trebuie sa stai tu sa te gandesti bine ori sa mai discuti cu el si nu stiu poate ti-o zice. Nu e bine sa stati asa intr-o relatie indiferenta e cea mai nasola. Gandeste-te Asculta-ti inima. Succes