| antonela_6588 a întrebat:

Am o relatie de 2 ani de zile iar fostul meu prieten a inceput sa ma caute din nou, imi tot propune sa ma impac cu el, i-am zis ca nu mai vreau deoarece nu mai simt nimica pentru el dar el mi-a zis sa-i mai acord o sansa, daca nu el se sinucide... Imi mai zicea ca nu isi inchipuie viata fara mine! Dati-mi un sfat pls nu stiu ce sa fac sad ajutati-ma va rog... mersi anticipat...

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Nu'l baga in seama...astea cuu sinucisul is doar prostii... te ameninta ca se sinucide pentru ca stie ca altfel nu te poate recupera...nu cadea in jocul lui...eu zic sa'l ingnori pur si simpluwinking

23 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, vrea doar sa te influienteze sa te impaci cu el, nu il baga in seama, ca minte cu siguranta... daca nu mai tii la el, nu te impaca...

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fa-ti un discurs logic si coerent, pe o coala de hartie, memoreaza-l, si apoi stai de vorba cu el frumos, cald si calm, explicandu-i ca are destule calitati, si ca isi va gasi repede pe altcineva! Nu risca sa ai un suflet pe constiinta! Eventual vorbeste si cu ai lui, sa-l supravegheze cu mare atentie, sa nu faca vreo prostie! Success!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Imi placea o faza dintr-o piesa de la alex "Nu te-ai uitat la ceas totusi cat e de tarziu?". A trecut atata timp... Ce vrea? De ce acum? Poti vorbi cu el sa vezi de ce acum... incearca sa fii obiectiva. Gandeste-te si la relatia pe care o ai. Gandeste-te si de ce te-ai despartit de el (sigur ai avut un motiv bun), cat ati fost impreuna... are rost sa termini relatia in care esti pentru fostul? Gandeste-te bine!

| liz23 a răspuns:

Nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Nu poti trezi iubirea cuiva prin santaj!
Doar cei foarte slabi comit suicid din iubire! Va trece peste. Ignora-l.

| zeeeeeex a răspuns:

Tu ai o relatie de 2 ani de zile iar dupa 2 ani fostul tau vrea sa va impacati... Sincer iti zic... el acum nu mai are lovi pentru o noapte sau mai multe si s-a gandit la tine ca domle ati fost impreuna... Chestia e ca dupa atat timp... Chestia cu sinucisu e acolo de umplutura... Nu baga in seama ca la cat de copil e no sa o faca... Zic ca e copil pentru incearca sa te convinga sa va impacati cu chestii gen "Fata nu mai pot ma omor daca nu te intorci la mine"... Un barbat adevarat nu face asa... Tu vezi-ti de relatia ta actuala si nu il baga pe asta in seama, adica pe fostul... Take care!

| Tessy a răspuns:

Adica de 2 ani esti despartita de el?straight face

Explica`i ca e prea tarziu pentru astfel de regrete...

| M.J. a răspuns:

Vrea sa te santajeze, doar nu e nebun sa se sinucida...nu o sa faca asta, vrea doar sa te impaci cu el si crede ca asta e singura solutie...nu te lasa impresionata de asta.nu il baga in seama

| byancutza a răspuns:

Cel mai bine e sa ii spui si actualului tau iubit despre ce se intampla, dar cel mai bine e sa nu il bagi in seama sau spune-i ca dragoste cu sila nu se poate

| buburuzaucigasa a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta m-a ameninta ca se pune in fata trenului si nu a facut-o.trateaza-l cu indiferenta ca o sa ii treaca lui.

| denisa_4752 a răspuns:

Draga mea, astea sunt vrajeli ca sa te faca sa te impaci cu el! consider ca este un las, si ca nu e in stare sa ia viata in piept! zici tu ca au trecut 2 ani! eu cred ca 2 ani nu sunt 2 zile...sa fim seriosi! cred ca e pacat sa strici o relatie de 2 anibig grinbafta

| alinutzacodruta a răspuns:

Am patit si eu asa... i-am dat o sansa dar relatia nu a mai tinut mult...3 luni... apoi pa...sad

| aura_3171 a răspuns:

Eu zic sa nu ii mai dai inca o sansa deoarece aici este vointa si orgoliul tau!:X:X:X:X:X

| AtenA1991 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi sitiatie din pacate sad...am avut o relatzie de 4 ani care s-a terminat deoarece prietenu meu (fostul) s-a batut cu niste tipi si acum e la inchisoare...am intalnit un alt baiat cu care sunt de 8 luni...ma inteleg foarte bine cu el, ma iubeste si-l iubesc, l-am uitat definitiv pe fostul, dar nu inceteaza sa ma sune din inchisoare si sa ma ameninte pe mine si pe actualul prieten...nici eu nu stiu ce sa fac...sunt hotarata sa merg la politie...ai grija de tine sad

| GodBlessYou a răspuns:

Du-te si impacate cu el ca nu trebuie sa simti nimic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam complicat ce sa zic. daca u nu-l mai iubesti fititzo la ce sa stai cu el apoi poate sa stii se fara greata numai cat il vezi ...ignora-l...si vezati de relatia ta :X:X.[eu una asa as face ]. te pupic si mult succestongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam complicat ce sa zic ..daca u nu'l mai iubesti fititzo la ce sa stai cu el apoi poate sa sti se fara greatza numai cat il vezi ...ignoral...si vezati de relatia ta :X:X..[eu una asa as face ]..te pupik si mult succestongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam tapit baiatu rau de tot. u ignora-ltongue asta ar fi cel mai bine si sa ai grija in continuare de relatia ta ...pentru k niciodata nu ai de unde sa stii ce poate fi la mijlochappy asa ca pot spune ca e un las iti zice asa numai sa te impaci u cu el.:X:ai grija ce faci happy. te popik

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai impaca cu el ca stiu cum e...sh eu am patit la fel...sh cu sinucisul e numai vb de el...

| antonela_6588 explică:

Va multumesc tuturor pentru incurajarii si pentru sfaturi... mersi mult :*

| betty3 a răspuns:

Antonela eu cred asa: din moment ce el tine la tine, te iubeste si nu isi inchipuie viata fara tine, ar trebui sai acorzi o sansa, eu inteleg poate tu te ai plictisit de el si nu mai vezi in el ceva ce sa te atraga, dar eu am avut aceiasi situatie si nu stiam cum sa procedez dar i-am dat sanse si totu merge ok, incearca sa va vedeti mai rarut nu chiar in fiecare zi c asta provoaca plictiseala mai incercati ceva nou de fiecare data cind va vedeti nu faceti ceea ce ati mai facut si data trecuta, ca asa va trezi interes si pentru tine, bafta si nu il pierde pentru ca sa te desparti e usor da sa faci pe cineva sa te iubeasca cu adevarat este foarte greu. :d

| Andra_7230 a răspuns:

Depinde si de tine in acest caz...cat de mult il iubesti pe cel actual...si cat de mult ti le el...lasa-l pe fostul... e celmai bine...nu mai sunteti impreuna si gata... poate cand o sa fii singura...vei accepta...

| andreim55 a răspuns:

Spune-i ca gara e aproape